НЛО над град Монтана

west003
Мнения: 2525
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:30 pm

НЛО над град Монтана

Мнение от west003 »

Читател изпраща на сайта http://30dumi.eu снимки с интересни обекти на тях. Ето какво пише той:

"Заснех съвсем случайно 3 обекта преди близо 3 години – на 13-ти март 2010 година в град Монтана. В този ден реших да направя няколко пробни пейзажни снимки, тествайки камерата на новият ми тогава телефон – HTC HD2.

Щракнах 2 последователни снимки без да снимам нищо определено и гледайки само в дисплея. Беше и слънчево и на дисплея не се виждаше много добре това което снимах, поради недостатъчната яркост. След това преглеждайки снимките първоначално не забелязах нищо особено.

Чак след около една седмица, когато ги разглеждах отново, забелязах някакви блещукащи точици. Първоначално помислих, че са отблясъци от слънцето или някакви дефекти на камерата, но след като ги увеличих разбрах, че това са летящи обекти и при това не са нито птици, нито самолети или хеликоптери или нещо друго познато. На втората снимка се забелязва, че сменят местоположението си в пространството.

Доколкото си спомням заснех снимките една след друга, без никакво забавяне.Може би в интервал около1-2 секунди, в зависимост от бързината на камерата. В инфото и на двете снимки фигурира като час 14:02. След това колкото и където и да съм снимал, никога не ми се е появявало нещо подобно на снимките, така че е изключено да е някакъв дефект.

Уверявам ви, че не съм манипулирал нищо. Ако предоставите снимките на някой специалист ще се убедите.
В някои статии с клипове и снимки, които публикувахте узнах за заснети НЛО, движещи се твърде бързо за да се видят с просто око. Обектите се виждаха само на снимки или на забавен каданс. В моя случай изглежда, че те са от същият тип.
В прикачените файлове прилагам оригиналните снимки плюс няколко увеличения на трите НЛО. На едната от зуумнатите снимки се вижда доста по-качествено десният (и най-близък) обект."

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето и линк към самата статия: http://30dumi.eu/2012/12/nlo-nad-grad-montana-foto/
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: НЛО над град Монтана

Мнение от trakiika222 »

Много съжалявам,не.Не е това което си мислиш.
pacific
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Дек 08, 2012 10:40 pm

Re: НЛО над град Монтана

Мнение от pacific »

trakiika222 написа:Много съжалявам,не.Не е това което си мислиш.
А според теб какво е?
stiver
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 7:27 pm
Местоположение: София, България

Re: НЛО над град Монтана

Мнение от stiver »

pacific написа:
trakiika222 написа:Много съжалявам,не.Не е това което си мислиш.
А според теб какво е?
И аз исках да попитам същото :D

Иначе снимките са си екстра. Оригинални, две една след друга - мечтата на уфолога.
Има капчици вода по обектива на места, но на пръв поглед, тези светлинки изглежда не са от това, защото се преместват според гледната точка.
Човек може даже да изчисли с каква скорост са се движели... ако не го мързи след празниците :D
"Keep an open mind but not so open that your brain falls out." Carl Sagan
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: НЛО над град Монтана

Мнение от trakiika222 »

Няма проблем,нло е,но какво за Бога прави на стената под стряхата на къщата вдясно.. третата,и то на две места,има и още на увеличението се вижда,същите са.За мен са капчици,но пък може и да бъркам,не съм специалист,просто мнение :roll: .Иначе да екстра снимки.Явно капчиците блестят от слънцето и се създава впечатление на метален отблясък.Пратих снимките на един познат,без текста, и го попитах какво вижда в небето,отговори капки.
Публикувай отговор