Ново наблюдение на странна светлина на 05.04.13

trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Ново наблюдение на странна светлина на 05.04.13

Мнение от trakiika222 »

Здравейте всички.Значи скоро не бях виждала нещо особено,но сега в петък 05.04.се показах на прозореца да се тровя с цигара,беше 21 30ч.,седях си пушех и гледах Венера и околните звезди,и поглеждам на ляво,значи към кулата на Витоша,и виждам ярка звезда,доста по ниско от Венера,гледах я,оглеждах,и после си обърнах главата на другата страна и там да огледам,но нещо ме смущаваше.Като дума която ти е на езика но не се сещаш коя е.Обърнах се пак на ляво и се опулих глупаво:НЯМАШЕ Я!Беше изчезнала тази звезда.Гледах даже на стол се качих,няма.Там няма клони на дървета,чист изглед,и облаци нямаше,просто изчезна докато гледах в другата посока.Тогава ми светна огромен фар в главата какво ме притесняваше и не ми даваше мира.Първо,беше като Венера,ярка,но по голяма,беше ниско.Докато я гледах си мислех това планета ли е що ли,точно над нея винаги изгряват три хоризонтално равно подредени звездички,пак си бяха там,но обикновено около тях идва звезда между 23 30 и 24ч.и е по малка и по високо.Стана ми ясно че не е било планета,те не изчезват за секунди,и тогава ми светна че е било неподвижно ярко светещо нло!Заприлича ми на Венера но беше бая по ярко и голямо.Сега си блъскам главата че не вземам тел с мене като пуша :( но вече ще пуша с него в ръка.После,в 23 15 пак се показах и огледах,загледах се по кулата и над Бояна видях да шарят бели и розови светлини,над най горните къщи,наляво надясно пак наляво и изгаснаха,не видях да отлитат,големи като огромни фарове,бяло и розово.Ако някой е видял нещо да пише за сравнение.Само за инфо,никога не се бъркам,не се впечатлявам лесно, и обикновено каквото си мисля че съм видяла се оказва точно това.Между другото сега излезнах на прозореца да погледна мястото където беше,и се оказва че е било между Бояна и Борово,поне от където аз гледам така се вижда.
Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Re: Ново наблюдение на странна светлина на 05.04.13

Мнение от nestorbg55 »

Имам подобно наблюдение по същото време и по същия повод (цигара на прозореца) и в същата посока, само че гледах от Перник към София по точно към кулата на Копитото - Витоша. При мен отдясно над кулата над Витоша (гледам от Перник) видях ярко непримигващо светещо тяло в червеникав оттенък (според мен не бе китайски фенер - пускал съм такива и знам как светят - по бледо с леко издължена форма като приличат повече на светещо око). Тук светлината беше по-ярка и се получаваше дифракция (ярко светещо тяло в средата и лъчи нагоре-надолу и встрани като звездите които рисуват децата (или е омазнен обектива на фото-апарата когато снимаш). Обекта изчезна за малко и се появи в дясната част над Витоша (гледано от Перник). След появяването започна да се движи на тласъци - много бързо движение, спиране, много бързо движение и така до над планината "Голо - Бърдо" край Перник където внезапно рязко изчезна (без да избледнява) и повече не го видях. Имах в съседната стая дигитален апарат но докато очаквам да започне да примигва (както примигват нормално самолетите) събитието се случи и чак когато видях че не реагира като стандартен самолет изтичах и взех апарата но докато успея да прихвана и фокусирам обекта (споменах вече че се движеше на бързи тласъци) - за съжаление както обикновено се случва, той изчезна внезпно :-(
Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Re: Ново наблюдение на странна светлина на 05.04.13

Мнение от nestorbg55 »

Във връзка с горното наблюдение да спомена че от онези дни гледах по Дискавъри за подобни светещи обекти наблюдавани няколко дни преди земен трус. Правиха опит с две кварцови плочи които натиснаха с 10тонова преса като същевременно мереха заряда между двете плочи. При натиска измериха генериране на напрежение от около 1.5v. Обясниха че когато в недрата на земята се появи натиск между 2 кварцови плочи (но в много по големи мащаби - натиска е милиони тонове а кварцовите плочи огромни) по всяка вероятност се генерира много високо напрежение което йонизира атмосферата над натиска което предизвиква явления като - сияния, светещи обекти подобни на кълбовидни мълнии - т.е нещо подобно на това което сме видели. Споменаха че не преди всички трусове на различните места се наблюдават тези явления, зависело от вида на скалите на тектоничните плочи в земетръсната зона. Тази сутрин 08.04.2013г. с епицентър около Перник е имало "трусче" на дълбочина 2,4км с магнитуд 2,2 по Рихтер http://ndc.geophys.bas.bg/ - тук в Перник усещаме тези трусове (изострени са ни сетивата от миналата година) но вече не им обръщаме внимание.
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: Ново наблюдение на странна светлина на 05.04.13

Мнение от trakiika222 »

Благодаря ти nestorbg55.Господи,съчувствам ви,тук у нас(София) до Витоша как се тресеше всичко,пък при вас не ми се мисли.Вероятно сме наблюдавали едно и също,ако времето и деня съответстват.Знам ли,може и заради трусовете да е,след като вас ви тресе миналата година(22 май)а и нас де :) , беше след залез същият ден,наблюдавах зарево обагрено в розово,даже го снимах толкова голямо впечатление ни направи,ваша посока беше,просто пламтеше хоризонта не бях виждала подобно нещо.Тези светлини обаче които ги наблюдаваме,се появяват и когато няма никакви трусове в околностите,хм.Но пък тук е силно земетръсен район,София Перник,точно между двата града минава разлома който е в Кресненското дефиле,и ако има трусове обикновено са с голям магнитуд.http://zonabg.info/Tochka.40_43/24331.article/
Най разрушителното е на 18 септември 1858 г. в София,то е с магнитуд около 9-а степен по Рихтер.Боже пази ни.Тези светлини над Бояна бяха много
странни....летяха насам-натам,все едно търсят нещо.И вече пуша с тел в ръка :D ама е лошо качеството на снимките нощем,май ще си взема един фотоапарат с много екстри та дано успея да ги снимам.Това което описваш обаче (ярко светещо тяло в средата и лъчи нагоре-надолу и встрани като звездите които рисуват децата (или е омазнен обектива на фото-апарата когато снимаш) видял си точно НЛО,те се движат на тласъци имат такъв цвят и това разтеглено като око си е диск гледан отстрани,така мисля.
Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Re: Ново наблюдение на странна светлина на 05.04.13

Мнение от nestorbg55 »

trakiika222 все се опитвам да обясня някои аномалии с физически явления като НЛО още повече извънземно би трябвало да ни е последното предположение :-) При мен вманиачването (поне така мисля че е вманиачване) започна миналата година горе долу по същото време (април) когато видях на няколко пъти странно светещи и движещи се обекти които както може да се очаква не успях да ги заснема (после си купих и добър дигитален апарат - но това после) и всичко щеше да си отмине и забрави с майтапи и мои хвалби на по чашка пред мои близки познати когато стане на въпрос, че най-после съм видял нещо като НЛО. И вече започна да се забравя когато дойде 22 май 03:02 минути и труса от 5.8 по Рихтер на 7-мия етаж в БГ панелка построена върху изоставени въгледобивни рудници и то на 1,5км от идеалния епицентър със всичките му там страшни ефекти, сияния, афтършокове, спукани стени и тавани :-( От тогава по често поглеждам небето и хоризонта. Притеснява ме че продължават такива явления което може би говори за големи напрежения в земните недра под нас а как и кога ще се освободят никой не знае. Е вече винаги имам под ръка фенерче и ключа е на вратата че по време на труса и тока загасна и се бяхме заключили и ключа не беше на вратата и добре че бяха сиянията иначе щяхме да се изпотъпчем в тъмнината и настаналата паника :-)
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: Ново наблюдение на странна светлина на 05.04.13

Мнение от trakiika222 »

Разбира се ,че има и явления от съвсем обясним характер,но има и нещо друго,надявам се да ти изпадне случай да го видиш отблизо.Аз лично не съм вманиачена,реалист съм защото вярвам на очите си.След ръченицата на 22.05 :) вече затварям вратата само с резе от вътре та по бързо да бягаме,и ние сме в панелка,всичко е напукано :( Дано да няма вече ама...обръщайте внимание на животните,аз станах в 2,55ч същата нощ защото някаква котка долу втори ден вече мяукаше нон стоп,и вече беше като писъци преди труса та станах да видя,и както затворих прозореца така отхвърчах назад и се спрях в детското креватче на 2м зад мен,и тогава вече котката млъкна и се почна ужаса...после долу я видях,малко коте,уж диво пък все покрай нас тичаше...За разлика от кучетата,друг път лаят та се късат ,този път пълна тишина,не гъкнаха.Чух че при вас виели?
Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Re: Ново наблюдение на странна светлина на 05.04.13

Мнение от nestorbg55 »

Нищо подобно при нас не се случи, имаме в къщи куче - Пражки мишелов - prague krysarik (нещо като пинчер или чихуахуа) който иначе когато кака му е вкъщи, само някой да тропне в коридора, джавка та се къса а тогава спеше като заклан, едвам го извадихме изпод завивките за да го изнесем и него все пак е член на семейството :-) Преди някой от вторичните трусове в нощта на 22-ри се качих до апартамента защото в бързината бях забравил ключовете от колата и малко топли дрехи и точно преди труса вълнистото папагалче (имаме и такъв звяр :-) здраво се мяташе в клетката. Само ми направи впечатление че всички улични котки дълго време бяха избягали от мазетата и дълго (няколко дни) наблюдаваха блока от почтително разстояние ;-) Та тогава имаше виолетови сияния на хоризонта но нямахме много време за мислене и гледане особено когато някой пусна мухата че стената на язовир Студена (който е над Перник) се спукала и сме щели да се издавим :-(
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: Ново наблюдение на странна светлина на 05.04.13

Мнение от trakiika222 »

:D Пражки мишелов ли,не съм чувала.Да имаше синкаво сияние,като на откоси избликваше в небето някъде зад Витоша по посока запад,видях го обаче преди това,седем осем часа преди труса,и си помислих че е пред буря.Най големият ужас е че ви е спрял тока,тук имаше.Обаче тези кълба,дискове,пулсиращи сфери...четох че може да се наблюдават нещо като кълбовидни мълнии в района на епицентъра но главно на много малко разстояние,да речем 50,60 см над земята.Миналата година беше доста активна откъм нло-та,лятото,ще видим и тази,вече се затопля,може да имам късмет да заснема нещо,или си внушавам,или само като си помисля за снимане и изчезва обекта,нещо ми е странно такова.Да вярно че някой пусна слух че язовирна стена се скъсала,на някаква бензиностанция май,значи много ме дразнят празнодумците особено в такива моменти,от къде ги измислят,прави му кеф да създава паника празноглавеца,чул бил,чул ехото биещо на празно в главата си
Публикувай отговор