Светещ обект с опашка на 03.07.2013-03:12часа

Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Светещ обект с опашка на 03.07.2013-03:12часа

Мнение от nestorbg55 »

Нощес 03.07.2013 в 03:12часа беше абсолютно ясно, тихо и безветрено и видях високо летящ обект над Перник гледайки към Витоша (на изток) - нещо по различно от нещата които съм виждал до сега - не съм засичал такова и по видеата качени в Интернет. От юг на север се движеше с много голяма скорост мътно пулсираща точка (не както присвяткват самолетите) с размерите на малка звезда - чувството ми беше че е много високо (така че и от друго място някой да е гледал би трябвало да е в същата посока) . Помислих си - спътник. Да но в един момент присветна ярко като остави светеща следа като опашка на комета визуално около 1см на небосвода - помислих си метеорит - влезе в атмосферата и се запали. Да но след като присветна първоначалната звездна светлинка не изгасна а продължи бързото си движение и след секунди отново присветна и остави следа и така 3-4 пъти докато изчезна на север. Обекта прекоси небето за около 30 секунди докато изчезна на север. Нямаше време за апарати и камери. Чувството ми беше че проблясъка не е опашка а че нещо много голямо цилиндрично лети на голяма височина и от време на време излиза от сянката на земята при което за момент слънцето го осветява или "близва" част от него. Е, разбира се може и да е някоя "недефектирала" руска ракета Протон-М на която съм видял присветването на двигателите при отделяне на отделните степени :roll:
lachezarna
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юли 04, 2013 1:53 pm

Re: Светещ обект с опашка на 03.07.2013-03:12часа

Мнение от lachezarna »

аз съм от град Бургас , цяла нощ наблюдавахме с приятелят ми десетки и най-различни обекти "мътно пулсиращи точки" , "с размерите на малка звезда" , но най-интригуващото беше първоначалното ми видение - ниско летящ обект със светещи точки по края очертаващи формата на триъгълник :shock: най-уникалното изживяване ...............................................
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: Светещ обект с опашка на 03.07.2013-03:12часа

Мнение от trakiika222 »

За това се опитвах да обясня по рано,Нестор вижда това което и аз,не знам какво е но има странно поведение.В Бургас наистина много ясно се вижда и е пълно звезди лятото,триъгълник ли?Колко голям?Какъв цвят?
admin
Site Admin
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Дек 16, 2010 5:20 pm

Re: Светещ обект с опашка на 03.07.2013-03:12часа

Мнение от admin »

Vladimir Petrov, 6 юли г. 17:31

Не е изключено да е било нощен полет на военен самолет с включване от време на време на форсаж, което се е видяло като опашка. Имах преди време подобно , но по-екстремално преживяване - в северния край на Пловдив - светещ обект с ръмжене правеше кръгови вертикални движения, ръмжене, форсиране и т.н. - някакъв ужас. доста по-насетне стана ясно, че през нощта пилот на военен самолет не е искал да приеме земята като такава, а я бъркал за небето и му било доста трудно да превъзмогне това. Едва при приключване на горивото решил да се довери на диспечерите и така успял да се спаси...

https://www.facebook.com/groups/138128932928728/
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: Светещ обект с опашка на 03.07.2013-03:12часа

Мнение от trakiika222 »

Не не,просто трябва да се види за да се разбере за що иде реч,не знам самолет да може да седи неподвижно в небето над 10 секунди,спира-угасва-след 10сек от същото място пак светва и тръгва-ярко припламване-избухва синьо-бяла светлина,когато го видях в началото го помислих за падаща звезда,опашка,голяма скорост гасне....и в следващия момент светва там където изгасна и тръгна по-бавно.Все едно навлезе в атмосферата с голяма скорост и после намали,не знам,не мога да го обясня
lachezarna
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юли 04, 2013 1:53 pm

Re: Светещ обект с опашка на 03.07.2013-03:12часа

Мнение от lachezarna »

trakiika222 написа:Не не,просто трябва да се види за да се разбере за що иде реч,не знам самолет да може да седи неподвижно в небето над 10 секунди,спира-угасва-след 10сек от същото място пак светва и тръгва-ярко припламване-избухва синьо-бяла светлина,когато го видях в началото го помислих за падаща звезда,опашка,голяма скорост гасне....и в следващия момент светва там където изгасна и тръгна по-бавно.Все едно навлезе в атмосферата с голяма скорост и после намали,не знам,не мога да го обясня
i takiva obekti zabelqzahme ! (sujalqvam, che pisha na latinica ! Proshtavaite)
lachezarna
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юли 04, 2013 1:53 pm

Re: Светещ обект с опашка на 03.07.2013-03:12часа

Мнение от lachezarna »

trakiika222 написа:За това се опитвах да обясня по рано,Нестор вижда това което и аз,не знам какво е но има странно поведение.В Бургас наистина много ясно се вижда и е пълно звезди лятото,триъгълник ли?Колко голям?Какъв цвят?
nemoga da precenq goleminata znam che beshe nisko, dvijeshe se sravnitelno bavno cvetut ne beshe zabelejitelen prosto beshe razlichno ot noshtnoto nebe imashe pet svetlini pravoygylni podredeni v triygylnik. Sled kato go vidqh estestveno me obvze golqma euforiq... izpotih se , razteperih se i podrobnostite ot vidqnoto nqkak izblednqha :D
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: Светещ обект с опашка на 03.07.2013-03:12часа

Мнение от trakiika222 »

Да, :) знам какво е ;)
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: Светещ обект с опашка на 03.07.2013-03:12часа

Мнение от trakiika222 »

Вероятно става въпрос за триъгълният обект със сини или жълти светлини,диаметър 50м,в средата нерядко се наблюдава светване на сфера с бяла светлина,или розово- бяла,той може да изчезва с бързината на едно мигване
lachezarna
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юли 04, 2013 1:53 pm

Re: Светещ обект с опашка на 03.07.2013-03:12часа

Мнение от lachezarna »

http://vbox7.com/play:7e2e9cd34f? ot nachaloto na filma .... tova e :shock: :shock: :shock:

samo, che ne sum zabelqzvala sredata , nqmah takava vuzmojnost
Публикувай отговор