НЛО над София - 28.12.2013 г.

admin
Site Admin
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Дек 16, 2010 5:20 pm

НЛО над София - 28.12.2013 г.

Мнение от admin »

В страницата на ufo.bg във Фейсбук потребителка с името Емилия Лазарова публикува на Ufo.bg / НЛО БГ:

Днес 28.12.2013 видях странен неидентифициран летящ обект над кв.Иван Вазов. Движеше се много бързо, беше сверичен и на фона на смрачаващото се небе едвам се открояваше. Моля ви , ако някой е видял нещо такова да ми каже, ще се спукам от вълнение!!!
Владимир
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 12:31 pm

Re: НЛО над София - 28.12.2013 г.

Мнение от Владимир »

Здравейте, Емилия!
Доколкото схващам от краткото описание, обектът е излъчвал светлина, по-ярка от тоновете на небето привечер;
следователно е бил в ниския хоризонт на запад, форма - сферична, скорост - видимо добра.
Не е ясно: 1. В колко часа е направено наблюдението; 2. Колко е продължило то; 3. Имало ли е и други наблюдатели, които да го потвърдят; 4. От коя точка е направено; 5. Приблизителни координати на обекта при неговото засичане; 6. Поведение на обекта по време на наблюдението; 7. Хипотези и предположения на наблюдаващия; 8. Материални доказателства за наблюдението; 9. Координати на завършване на наблюдението и т.н. (метеорологични условия, състояние на наблюдателя преди, по време и след наблюдението и пр.).
Независимо, че описанието е оскъдно и вълнението - голямо, има няколко ЗА и няколко ПРОТИВ това, че сте наблюдавали наистина НЛО.
1. ПРОТИВ: 1. по това време на годината се правят много светлинни шоута и като елемент от тях се използват балони с нагрят въздух, които често се взимат за НЛО; 2. В град като София може да има и технически устройства на любители, които се забавляват ; 3. Нисколетящи въздушни обекти, които не са в обикновения въздушен коридор също могат да бъдат объркани; 4. Атмосферни феномени.
2. ЗА - единствено се сещам за това, че около София по традиция вече, в дните около Нова година традиционно се появяват НЛО-та от доста време насам. Но никое от тях не е достатъчно добре документирано - както например случая с кулата на Русе.

Благодаря Ви за споделеното, но бих се радвал, ако внесете допълнително яснота по многото въпроси, които са съществени за наблюдението.
Весели празници - Владимир Петров - Пловдив.
em4o1968
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Дек 29, 2013 4:38 pm

Re: НЛО над София - 28.12.2013 г.

Мнение от em4o1968 »

Много Ви благодаря за отговора!Веднага ще добавя нужните подробности,вчера бях много развълнувана и не много адекватна!Та значи обектите бяха два и минаха на интервал от 10 мин. Не излъчваха никаква светлина,небето леко се смрачаваше,но беше все още светло,те се виждаха като тъмни обекти.Големина грубо колкото 1 стотинка,но не с идеална кръгла форма,леко сплескани от едната страна.Движеха се много бързо-прекосиха видимия ми небосклон за около 15 секунди.Но най -важното е ,че успях да снимам втория обект с мобилния си тел.Сега ,ако успея да ви прекача снимката ще Ви я изпратя,ако не успея,ще я кача в моя Фейсбук профил с помоща на сина ми.Отново много благодаря!!!
ЕМИЛИЯ
Публикувай отговор