НЛО над Варна?

yanaaxar
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Фев 18, 2015 2:21 pm

НЛО над Варна?

Мнение от yanaaxar »

В периодът 12-18 Декември 2014 г. в небето над Варна в посоки юг и север забелязах няколко ярки звезди, които не бях виждала преди. В районът, в който живея звездите се виждат ясно едва след полунощ, но са бледи и с малки размери. Обектите, които видях бяха по-ярки и може би 3-4 пъти по-големи от най-ярките звезди наблюдавани в късните часове на нощта и за разлика от другите звезди те не трептяха. На 18 Декември около 23:30 реших да им направя снимка, но преди да взема фотоапаратът си двете звезди в северна посока се промениха. Дясното, което бе по-близо до хоризонта увеличи размерът си два пъти, полетя нагоре и се устреми към лявото. В следващият миг двете изчезнаха. Обърнах се към другите тела в посока юг и видях, че те все още са на местата си. Въпреки, че от много години се интересувам от НЛО и древни загадки, повярвайте ми като казвам, че в този момент почти си внуших, че ми се е привидяло. Това продължи докато на следващата вечер не погледнах към южният небосклон и не забелязах, че останалите ярки тела също ги няма. Знам, че небесните тела сменят местоположението си постоянно, но е невъзможно за ден четири звезди да изчезнат сякаш не са съществували.
Най-близкото физическо описание, което можах да намеря в интернет са клиповете на "перлите" над Мексико. Разликата е, че в моят случай обектите стояха неподвижни на местата си в продължение на дни без значение какво бе изместването на останалите звезди и каква бе светлината.

Любопитно ми е дали някой е забелязал нещо подобно в същият период.

Много пъти ми се е случвало да наблюдавам "звезди", които се придвижват в определена посока. Правя разлика между тях и самолетите, тък като за щастие зрението ми е добро и мога да различа премигващите светлини на самолетите. Отхвърлям ивероятността да са сателити, тък като размерът на сателита е прекалено малък за да излъчва толкова силна и постоянна светлина. Ако е сателит следва най-много да отразява светлинатана слънцето, но тук правя сравнение с космическата станция. Тя е далеч по-голяма от сателитите, а се вижда трудно и то при условие, че наблюдателят знае координатите й в момента. Подобни подвижни звезди съм наблюдавала в районът на Дряново в посока от Велико Търново към Габрово, над Добруджа и близо до магистралата преди Варна. Съжалявам, че до сега не съм имала удобен случай да ги заснема.
Публикувай отговор