БПЦ обяви Ванга и Дънов за предшественици на Антихриста?!...

Владимир
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 12:31 pm

БПЦ обяви Ванга и Дънов за предшественици на Антихриста?!...

Мнение от Владимир »

Поредната тъпотия,
носеща клеймото на БПЦ...

То е ясно, че се води борба за патриаршеския престол,
ама вече минаха всякакви граници!

Това, че не се познава едно явление не означава, че то трябва да бъде дамгосвано.
По същия начин мюсулманите вярват, че всичко, което не е на арабски е от нечестивия!?...

По тая логика всичко, което е написано на древни езици, предшестващи арабския или по негово време, но от различни езикови групи е неверно?!...

Не може да се стои и слуша допотопни проповеди от ерата на инквизицията и средновековното мракобесие!

Господа "правоверни" християни,
моля, сверете си часовниците, ако не искате народното негодувание да доведе до преждевременна и бърза реформа в БПЦ.
То и без друго последния народен църковен събор го проточихте 3 месеца, че го и отложихте за тази година?!...

А известно ли ви е, господа владици,
че леля Ванга е канонизирано от РПЦ вече почти от три години?
И независимо, че РПЦ е посестимска църква в лоното на православието,
то тя несъмнено има водеща роля в православния свят както поради многочислеността на паството си, така и поради ролята, която има да играе занапред в духовно отношение.

Нещо гръцкия модел (със своите над 7-8 синода) взе да надделява в нашата църква,
което не води на добре нещата.
Дали не е време някой нов Паисий да се провикне: "О, неразумний.....!"





Предлагам в тази тема да обменим мнения относно тази позиция на някои църковни дейци,
и доколко тя е адекватна на реалността.

Дали винаги неразбраното и непонятното предизвикват суеверен страх и панически ужас?
thewitness
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Яну 01, 2011 8:58 pm

Re: БПЦ обяви Ванга и Дънов за предшественици на Антихриста?

Мнение от thewitness »

ОСТОРОЖНО :) Владо внимавай, ще ти сложат снимката на площада и ще бъдеш заплюван от всички православни. Шегувам се разбира се. По този повод поместих на моя профил във facebook обръщение към всичките ми роднини и приятели, които мислят че са православни, че се предавам доброволно за да бъда изгорен за кладата, защото аз пък не съм православен вече повече от 10 г.
Сега сериозно. Нито БПЦ (Българска Православна Църква), нито православните, нито медийте (всички медии) зачитат религиозната свобода, която по принцип е в основата на всяка демокрация. На първо място САЩ, като образец за религиозна толерантност. Правото да избереш в какво да вярваш и в какво да не вярваш, отдавна са изети от БПЦ. Тя ти казва, че от момента в който си се родил в България, автоматично ставаш православен. Ха ха ха. Случва се в 21 век и ще продължава да се случва, ако в България със закон не се забранят привилегиите и толерирането на БПЦ.
А другото е въпрос на интелигентност и възпитание. Сега ще се смеят на България в цяла Европа и малко по-надалече, заради хуленето на Петър Дънов и Баба Ванга. Какво им остава на хората от цивилизования свят да си мислят за България? Ще си мислят, че там живеят някакви аборигени, които още гонят вещици. Това е мнението ми и съм напълно откровен, дори и ако на някои не му харесва?!
julyan von emona
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 7:12 pm

Re: БПЦ обяви Ванга и Дънов за предшественици на Антихриста?

Мнение от julyan von emona »

thewitness Браво за мнението Ви. Като гледам треторазрядните им проповеди, аз сериозно се питам дали БПЦ и Ортодокса като цяло не се явяват самият Антихрист
soulcounter
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 8:16 am

Re: БПЦ обяви Ванга и Дънов за предшественици на Антихриста?

Мнение от soulcounter »

Не искам да внасям смут във вашия свят, но въпроса с Той и Антихриста има отдавна ясен характер за някои. От гледна точка на хората може, да се окаже, че Антихриста милее и пази хората повече от единствения Бог (въпрос на гледна точка, на тях двамата). В крайна сметка, нисшите същетва винаги си отнасят 'пердаха' от по-висшите.
thewitness
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Яну 01, 2011 8:58 pm

Re: БПЦ обяви Ванга и Дънов за предшественици на Антихриста?

Мнение от thewitness »

Просто невероятно, появи се дискусия. Аз мислих че никой не чете какво се постира тука.
Аз по принцип нямам нищо против православните или православието като религия, ама целия синод да ма прощават са се угоили и наредили с благца, от които по принцип отците се кълнат, че са далече от съблазните.
Имам наблюдения за Америка, затова мога да кажа какво правят тука църквите и Харе Кришна. Църквите в Америка съдават нещо като складове с дарения и ако има бедствие даряват на бедстващите. Мормоните например имат огромни складове и фабрики в които работят доброволци и складират провизии, дрехи, одеала, лекарства и ако стане някакво бедствие някъде по света пращат самолети с хуманитарна помощ. Католическата църква има кухни за бедни и приюти за бездомни и изпаднали по някаква причина в това състояние. Протестанските църкви организират акций за събиране на дарения и подпомагат тези които се нуждаят.
Сега обърнете внимание, чули ли сте БПЦ да е на чело на някаква благотворителна проява? Чух за едих отец който е организирал два приюта за бедни в България, обаче търси помощи чрез медиите за издръжката на хората на които помага. Обаче БПЦ и една стотинка не е дала. Обаче Ролексите на кандидата за Патриарх Николай и скъпите лимузини и джипове на клира сякаш са от някакъв друг свят.
През времето на диктатурата на БКП (Българска Комунистическа Партия) попчетата от същия клир са се скъсвали да доносничат за братята и сестрите си, а сега ни лук яли, ни лук мирисали. Това много ми напоня за предателството на Юда. Та, кой е Антихриста? Ако има много лица, то Светия Синод на БПЦ е едно от лицата му.
Аватар
Strannikyt
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:20 pm
Обратна връзка:

Re: БПЦ обяви Ванга и Дънов за предшественици на Антихриста?

Мнение от Strannikyt »

Чете се форума. Включително и когато го посещават от сайта или намират от интернет. И също така се регистрират и питат, включват се в диалога, което е много добре. Трябва да се грижим всички за тук, за да може да стане едно хубаво, добро място в което можем спокойно да обсъждаме тези проблеми и да вземаме решения, да помагаме на хората.
Обаче темата е малко специфична и хората все още не са свикнали да споделят мнения. Опасяват се да не им се смеят, а тези проблеми са нормални, съществуват и не би следвало да се правим, че ги няма.

Относно примера който даваш става въпрос за Отец Иван от Нови хан. Но това което той прави все още са единични случаи... ако въобще ги има.
Според мен лошото е и друго - освен служителите от църквата и хората трябва да вземат отношение и да се интересуват от това и да искат сметка. Докато те се чувстват необезпокоявани ще продължават да го правят.
Всички новини за Вип Брадър 2012.
Фен сайт на филма Пепел от Рози - турски сериал по btv.
Фен сайт на филма Езел - най-скъпият турски криминален сериал.
Фен сайт на сериала Отплата - български филм по Нова тв.
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: БПЦ обяви Ванга и Дънов за предшественици на Антихриста?

Мнение от trakiika222 »

Какво дебелоочие,намерил се кой,как не им е неудобно,но както е казано,„в циганин бял г..з и в бпц срам няма”
Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Re: БПЦ обяви Ванга и Дънов за предшественици на Антихриста?

Мнение от nestorbg55 »

500-години турците не успяха да отнемат вярата ни а за 45-години комунизъм направо я "убиха". Това за мен е най-голямото престъпление което извършиха комунистите (всичко останало се преживява и не е толкова страшно и трагично). Убият ли вярата, и душата на народа бива убита, нацията заболява и отива към изчезване. Виждаме го всеки ден - нямаме вяра, не вярваме и на себе си, не вярваме и на тези около нас, а религията става просто - бизнес. Спешно се нуждаем от истинска вяра ако искаме да оцелеем :idea:
UFOsecret
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 9:07 am

Re: БПЦ обяви Ванга и Дънов за предшественици на Антихриста?

Мнение от UFOsecret »

nestorbg55 написа:500-години турците не успяха да отнемат вярата ни а за 45-години комунизъм направо я "убиха". Това за мен е най-голямото престъпление което извършиха комунистите (всичко останало се преживява и не е толкова страшно и трагично). Убият ли вярата, и душата на народа бива убита, нацията заболява и отива към изчезване. Виждаме го всеки ден - нямаме вяра, не вярваме и на себе си, не вярваме и на тези около нас, а религията става просто - бизнес. Спешно се нуждаем от истинска вяра ако искаме да оцелеем :idea:
Клишета....Не вмесвай комунизма, Българинът си е атейст още от времето когато са му отнели тангра. Религията съсщо е начин за източване на средства и манипулация. Нека си спомним какво е правила светата инквизиция, това е престъпление срещу човечеството.
Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Re: БПЦ обяви Ванга и Дънов за предшественици на Антихриста?

Мнение от nestorbg55 »

UFOsecret написа:
nestorbg55 написа:500-години турците не успяха да отнемат вярата ни а за 45-години комунизъм направо я "убиха". Това за мен е най-голямото престъпление което извършиха комунистите (всичко останало се преживява и не е толкова страшно и трагично). Убият ли вярата, и душата на народа бива убита, нацията заболява и отива към изчезване. Виждаме го всеки ден - нямаме вяра, не вярваме и на себе си, не вярваме и на тези около нас, а религията става просто - бизнес. Спешно се нуждаем от истинска вяра ако искаме да оцелеем :idea:
Клишета....Не вмесвай комунизма, Българинът си е атейст още от времето когато са му отнели тангра. Религията съсщо е начин за източване на средства и манипулация. Нека си спомним какво е правила светата инквизиция, това е престъпление срещу човечеството.
. Не става въпрос за религията - а за вярата. Клишета, баналности.... за съжаление верни. Спомням си баба ми светла и памет с каква вяра с какво с какво уважение се готвеше за християнските празници а сега е просто мода и шоу. Предполагам че и във времената когато сме почитали Тангра вярата също е била силна и е давала сили. При комунизма пак е имало някаква странна вяра - че ще се построи "комунизЪма" и всички ще съвместно ще заживеят щастливо - за това хората си спомнят от тогавашните времена преди всичко добрите неща - били са млади, здрави и са вярвали в нещо. След това вярвахме в демокрацията, вярвахме в НАТО, царе, шерифи, после в Евросъюза, а сега в какво ни остава да вярваме - че от 21.12.2102 ще е началото на края, рестарт и после ще почнем всичко от начало с нова вяра ? А за религията че е бизнес въобще не споря - Вяра, Вяра ни трябва и надежда.... :idea:
Публикувай отговор