Джон Ленън срещнал НЛО

west003
Мнения: 2522
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:30 pm

Джон Ленън срещнал НЛО

Мнение от west003 »

Гениалният композитор и певец Джон Ленън е наблюдавал летяща чиния през август 1974 г. и е запечатал спомените си в четири рисунки, заяви неотдавна в. „Билд”.

Изображение

По онова време бившият член на „Бийтълс” обитавал с тогава 23-годишната си асистентка и любовница Мей Пенг апартамент на 52-ра улица в Ню Йорк. Вечерта на 23 август музикантът разпускал у дома след уморителен ден, прекаран в студиото. Заради летните градски жеги климатикът в апартамента му, обзаведен с огледални стени, бил усилен на максимум. След 20 ч навън захладняло. Мей Пън разказва, че горе-долу по това време тя отворила широко вратите и прозорците на 17-ия етаж, за да нахлуе прохладният въздух, и влязла в банята да си вземе душ.

Изведнъж чула Ленън да крещи „Мей, ела бързо!”. Когато изтичала на терасата, изпадналият в еуфория бийтълс й посочил светъл обект, отдалечен на едва 30 м от двойката. „Видях голям кръгъл обект, приближаващ срещу нас. Бе с формата на сплескан конус, а на върха му се намираше голяма и ярка червена светлина, която не пулсираше, както при кацането на самолетите на летище „Нюарк”, разказва Пън в интервюта и в книгата си „Да обичаш Джон”. Тя допълва, че НЛО-то ги доближило на един хвърлей разстояние, но от него не се чувал никакъв шум. Пън се втурнала в апартамента за фотоапарат и двамата нащракали няколко снимки. Когато чинията започнала да се отдалечава, Ленън разперил ръце и се развикал подир нея с молби да го вземе със себе си. „Той не се шегуваше и наистина си мечтаеше Нещото да го отведе там, откъдето е дошло. Но Джон си беше такъв. Лудо се радваше на новите приключения”, разказва днес 64-годишната Мей Пън. Секунди по-късно Ленън се обадил на фотографа си Боб Грюън, за да му разкаже преживяното. Грюън го посъветвал да информира полицията, но британецът възразил, че ще го вземат за по-голяма откачалка, отколкото е всъщност.

От срещата от третия вид обаче не остават убедителни доказателства. На проявения филм личи само тъмното нощно небе без помен от светлинките на извънземния космически кораб.

„Първоначално ни най-малко не се изненадах да видя НЛО-то, защото то изглеждаше досущ като космическите кораби, които познавахме от кинофилмите още от деца. Но миг по-късно осъзнах, че обектът пред мен е истински! И се намираше толкова близко че можех да го докосна”, разказва тогава 33-годишният Ленън в интервю, което дава по-късно.

Той бил толкова впечатлен от преживяното, че се заел да скицира колкото се може по-прецизно срещата си с извънземния обект. Преди няколко месеца в. „Дейли пост” предаде, че Ръс Келет - експерт, който детайлно е проучвал НЛО-инцидента от 1974 г. в планината Беруин в Централен Уелс, е купувачът на една от четирите рисунки. „Една от четирите скици бе обявена на търг за €70 000. Това не е единствената рисунка, която Ленън прави. Една от тях притежава Мей Пън, а има и още две”, разказва Келет. Той е едновременно специалист по извънземни и запален фен на „Бийтълс” и разказва, че когато се отворила възможността да придобие скицата, нито за миг не се поколебал. „Един приятел ми каза, че частен колекционер смята да я продаде и аз си дадох сметка, че ще мога да сбъдна своя двойна мечта”, разкрива Келет, който е собственик и на коженото яке, което Ленън е носил от 1969 до 1974 г. „Рисунката е една от няколкото, с които детайлно е предал случилото се. Тя показва автора, който се намира на терасата и сочи в небето към обект, надписан като НЛО”, описа придобивката си Келет, която е оставена за съхранение в банков трезор.

Келет разследва от години инцидента в планините Беруин на 23 януари 1974 г.. Тамошни жители от селата Ландерфел и Ландрило разказват, че са чули страховит тътен, земята се е разтресла, а небето се озарило от ослепителна светлина. Сеизмолозите регистрират по същото време земетресение от 3,5 по Рихтер. Веднага след произшествието медицинска сестра отива до мястото, където решава, че е катастрофирал самолет, Вместо димящи отломки тя се натъква на пулсиращи червени и оранжеви светлини, разпръснати по склона. Предполагаемото място на катастрофата е отцепено от полицията, а след известно време властите обявяват, че не е открито абсолютно нищо. Келет и други уфолози са убедени, че поне един космически кораб е катастрофирал същата вечер. Той прави връзка и между инцидента и преживяното от Ленън, тъй като през въпросната година са регистрирани рекорден брой срещи от третия вид.

Познавачите на самостоятелното творчество на Ленън са убедени, че в песента си „Никой не ми каза” (Nobody Told Me) той коментира именно този инцидент. Оттам е и стихът „Над Ню Йорк има летяща чиния, но това не ме изненадва кой знае колко”, който преминава в припева: „Никой не ме предупреди за дни като днешния, странни, странни дни”. Според Пън Ленън цял живот се е вълнувал от темата за извънземните и е бил абониран за тематичните издания British UFO Magazine и Flying Saucer Review. В парчето си Out of the blue („Като гръм от ясно небе”) също има препратка към темата. „Като НЛО ти дойде при мен и сложи край на нищетата в живота...”, пее влюбеният Джон.

Подробната скица на Ленън: долу вдясно е нарисувал себе си и Мей Пън:
Изображение

Мей Пън е асистентка и любовница на Ленън по време на 18-месечната му раздяла с Йоко Оно през 1973-1974 г.:
Изображение

Познавачите на самостоятелното творчество на Ленън са убедени, че в песента си „Никой не ми каза” (Nobody Told Me) той коментира именно този инцидент:
Изображение

Източник: politika.bg
Публикувай отговор