Неизвестен ръкопис на Чърчил на тема има ли извънземен живот

west003
Мнения: 2522
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:30 pm

Неизвестен ръкопис на Чърчил на тема има ли извънземен живот

Мнение от west003 »

Американски учени откриха неизвестен и непубликуван досега ръкопис на Уинстън Чърчил, написан на пишеща машина, в който британският премиер разсъждава за възможността да съществува извънземен живот.

Есето съдържа прогнози за търсенето на извънземен разум, които са били десетилетия напред от времето. Прозрения са на нивото на Айзък Азимов или Артър Кларк, посочва британският The Times.

Изображение

Есето от 11 страници е публикуван в списание „Нейчър“. Дълго време е било съхранявано в музей на Чърчил в американския град Фултън, Мисури. Предадено е на архива на музея през 80-те години от частна колекция.

Едва сега обаче, благодарение на усилията на директора на музея, есето успява да види бял свят. В него Чърчил се позовава на няколко основни положения – необятността на вселената, необходимостта от вода за зараждането на живот, и понятието "обитаем район".

Изображение

Не съм толкова впечатлен от успехите, които нашата цивилизация постига, за да мисля, че сме единствените живи същества в този свят, които могат да мислят. Не мисля също, че сме най-висшата раса в умственото и физическо развитие", гласи още есето на Чърчил.

Източник: БГНЕС, The Times Редактор: Христо Боснев
vesti.bg
Публикувай отговор