Полтъргайст в църквата "Свети 40 мъченици"?

west003
Мнения: 2523
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:30 pm

Полтъргайст в църквата "Свети 40 мъченици"?

Мнение от west003 »

Ако има някой, който разбира от тези неща, нека да разгледаме заедно това, което се случва в храма, каза шефът на Историческия музей във Велико Търново. Полтъргайстът, който броди в църквата “Свети 40 мъченици” във Велико Търново, принуди директора на Регионалния исторически музей Иван Църов да признае пред камерата на Нова телевизия, че знае много легенди, свързани с мистериите в храма.

Изображение

Изображение

“Не разбирам обаче от такива явления. Ако има някой, който смята, че са му ясни тези неща, нека да заповяда и да разгледа това, което се случва в църквата”, каза историкът в интервю за “Здравей, Българи”.
В ”Свети 40 мъченици” от няколко седмици се наблюдава странно явление. От записите от охранителните камери се вижда как мистериозни светли тела, които имат вид на сфери, се движат около гробовете на българските владетели. Паранормалното явление се наблюдава, когато в черквата няма посетители. В момента, в който влезе човек, за да види явлението на живо, то изчезва от камерите.

Изображение

“Понякога сферите са чифт, а друг път обектът е само един. Яркостта се променя. Тези сфери се движат във вътрешното пространство на църквата. Там са разположени символичните гробове на български владетели, а в двора е погребан цар Калоян”, уточнява Църов.

Изображение

“Дали е нещо специално или е просто светлинен ефект, не мога да кажа, защото не съм специалист. Аз съм историк, но знам за легендите, които са свързани с църквата”, добавя директорът на Регионалния исторически музей. Той разказва как русокоса девойка, облечена в бяла роба, излиза веднъж годишно от каменния олтар на храма. Тя държи златен свещник и обикаля царските гробове, за да им отдаде почит. После тя отива до реката, водите на Янтра се успокояват. Момичето нагазва вътре до глезени. Стои малко там и се прибира, но ако през това време някой родоотстъпник или агарянин я види, той получава за цял живот някакъв недъг, каза още Иван Църов.

Изображение

Източник: flagman.bg

А записа от Нова ТВ можете да видите от следния линк от 14:50 мин.

http://play.novatv.bg/play/336263?autostart=true
Публикувай отговор