Нови данни за цивилизация, унищожена преди 13 000 г.

west003
Мнения: 2522
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:30 pm

Нови данни за цивилизация, унищожена преди 13 000 г.

Мнение от west003 »

Популярният шотландски автор Греъм Хенкок твърди, че е открил нови доказателства в потвърждение на неговата хипотеза, че напреднала антарктическа цивилизация е била заличена от лицето на Земята от комета преди близо 13 хиляди години, пише в. „Метро“ цитирана от сайта svetovnizagadki.com.

Изображение

Досега бившият журналист имал само предположения, но вече се сдобил с нови данни за заличените ни предци. Според Хенкок те все пак успели да предадат част от познанията си в областта на математиката и астрономията на следващите цивилизации. За космическата полярна катастрофа Хенкок за пръв път написа в книгата си „Следите на боговете“ /преведена и на български език б.р./ Тя се превърна в бестселър, но научната общност я подложи на безпощадна критика. Тогава американският геолог Пол Хайнрих отбеляза за тезите на автора, че те вместо да се натъкнат на археологична загадка, са създали изкуствено такава.

В книгата си отпреди 15 години авторът застъпваше теорията, че кометата е изпепелила напредналата цивилизация, без да остави следи, тъй като е попаднала в ледовете на Антарктида. Тази есен Хенкок ще публикува продължението на споменатата творба, която ще носи заглавието „Магьосници на боговете„. В нейните 500 страници бившият кореспондент на сп. “ Икономист“ ще публикува нови доказателства за своята теза, които са се появили през последните 20 години.

„През 1995 година написах книга, в която само очертах следите, които е оставила тази изгубена цивилизация. Тогава ми липсваше решаващото доказателство. В новата си творба аз вече го имам. Вече малцина учени се съмняват, че преди 12 880 години на Антарктида се е разбила комета, без да остави кратер“, твърди Хенкок.

инфо: БТА
Публикувай отговор