Формулата на БОГ

west003
Мнения: 2522
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:30 pm

Формулата на БОГ

Мнение от west003 »

Магия в математиката – формулата на Ойлер, Бог – формулата на Ойлер, Съвършенство – формулата на Ойлер, Връзка между всичко във вселената – формулата на Ойлер.

Асоциации, които ми идват в съзнанието.

Можем ли да намерим връзка между най-фундаменталните константи във вселената? Ние ли? – Не. Само един единствен човек е успял да го направи – Леонард Ойлер. Или може би греша, но не за това дали е успял да го направи, а за това дали е бил човек, защото това е докосване до Бога.

През всичките дълги години, в които съм се занимавал с физика и математика, не помня да съм срещал по магична формула от тази.

Изображение

Може би най-съвършената, нереална, неистинска, невъзможна, караща физиците и математиците да мечтаят, че в света и вселената има нещо магично, някаква тънка и невидима, много фина връзка между отделните елементи и закони, между всички константи и случващото се във вселената. Между самото сътворение. Незнам дали има друга формула, която да е по-близко до това. С нейното съвършенство и хармония. Мога да пиша дълго за всяка една от константите или числата вътре, защото всяко едно от тях е магично, и никога не съм вярвал и предполагал, че може дори да има връзка между тях, и всичките да се слеят, по такъв елегантен начин. Това завладява и колко и време да минe, свиквайки с видяното, винаги се възхищавам на Леонард Ойлер, за докосването до Бог, което е направил. Стоя и си казвам, че искам и аз, но се чувствам толкова нищожен сравнение с този великан.

Цялата статия:
http://www.mystics.eu/fizika/360-formulata-na-bog.html
Публикувай отговор