НЛО над Витоша

Azimantiliul
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Авг 15, 2011 10:43 pm

НЛО над Витоша

Мнение от Azimantiliul »

Здравейте!
По принцип съм запален на тема НЛО (като хоби) и съм чел доста сериозна литература, като в общи линии съм запознат с основните характеристики, които отличават тези явления от познатите ни съвременни летателни апарати. Но честно да ви кажа не съм очаквал да наблюдавам с очите си НЛО, тъй като това е нещо, което се случва на малко хора (статистически). На 13 август, събота, някъде към 22.15 беше, наблюдавах светещ в червено-оранжево обект с кълбовидна форма. Гледах го от кв. Хиподрума на фона на Витоша, мисля че се издигна над кв.Симеоново в началото, но постепенно набра височина и достигна облаците за около минута. Облачността беше висока, по мое мнение поне 4-5км. Обектът беше далеч от мен, но имах малък бинокъл и го погледнах. За съжаление се виждаше само едно малко кълбо, но интересното беше, че нямаше мигащи светлини, нито звук, а траекторията на полета първоначално беше почти под прав ъгъл нагоре, а после под малък ъгъл се отдалечаваше, преминавайки през облаците и постепенно изчезна над Витоша. В началото го помислих за сигнална ракета, но то си светеше ярко и постоянно доста време, издигайки се над облаците и това ме убеди, че греша. Жалко, че нямах с какво да го снимам. Скоростта на движение беше сравнително ниска.
Публикувай отговор