Първата британка в космоса: извънземни съществуват

west003
Мнения: 2521
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:30 pm

Първата британка в космоса: извънземни съществуват

Мнение от west003 »

Извънземни определено съществуват и може вече да са на Земята, твърди британски астронавт.

Изображение

Хелън Шърман заяви, че извънземният живот може да е изграден от съвсем различни елементи и, че може вече да е на Земята, без да подозираме.

"Извънземни съществуват – няма две мнения по въпроса. Има милиарди звезди във вселената, което предполага, че съществуват и различни форми на живот", казва Шърман.

Тя добавя и че макар да не са изградени от въглерод и азот като хората, е възможно вече да са тук на Земята, просто да не успяваме да ги видим.
Шърман стана известна с участието си в мисия до Съветската космическа станция Мир през 1991.

Изображение

"Нищо не може да се сравнява по красота със Земята, гледана от космоса – никога няма да забравя първия път, в който я видях", казва тя.

"След излитане, напуснахме атмосферата и внезапно през прозореца проникна светлина. Намирахме се над Тихия океан, чиято синина спираше дъха ми", казва Шърман.

Тя акцентира и върху факта, че често бива наричана първата британска жена в космоса, вместо първия британски астронавт.

"Създава впечатление като че ли първият човек в космоса е трябвало да е мъж. Когато Тим Пийк полетя в космоса, хората просто забравиха за мен. Първият мъж в космоса се превръща в норма. Радвам се, че аз я наруших", казва Шърман.

Източник: independent.co.uk
Копирано от: www.smolyan.bgvesti.net
Публикувай отговор