Отново няколко НЛО над Перник кв.Мошино

Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Отново няколко НЛО над Перник кв.Мошино

Мнение от nestorbg55 »

Отново заснех няколко НЛО над Перник кв.Мошино. След метеоритния дъжд сутринта при изгрев слънце на 13.08.2012 няколко светещи обекта се насочиха към изгряващото слънце. Успях да заснема 2 групи светлинни обекти насочващи се към слънцето качих и видео линк:

http://www.youtube.com/watch?v=oxUEZjSdxhg

P.S. И понеже някой написа че това са слънчеви отблясъци а кадъра е направен чрез ускоряване напред чрез Fast-Forward. Не гледайте отблясъците в горния ляв ъгъл а малките светещи обекти които отиват към слънцето и кадъра е заснет с ефекта time-lapse. т.е ускоряване на времето в случая 20 към 1. Обектите не се движат бързо като "летящи чинии" но не им е там мястото при изгрева на слънцето - това е смущаващото :!: За съжаление при качването на видеото остротата при конверсията се притъпи но все пак на HD 720p при full screen се виждат добре.
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: Отново няколко НЛО над Перник кв.Мошино

Мнение от trakiika222 »

Вижда се някаква формация,три неща и както винаги в посока Слънцето...
Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Re: Отново няколко НЛО над Перник кв.Мошино

Мнение от nestorbg55 »

Ето и още 3 обекта на хоризонта (югозапад - Перник кв. Мошино)
Изображение

Същия ракурс но без обектите минута по-рано
Изображение

Тъй като има много спорове относно това как изглежда самолет при нощна снимка на бавна скорост това (чертата) е снимка на истински самолет при скорост на затвора 10сек
Изображение

И за десерт странни красиво-преливащи се в цветовете на дъгата обектите горе в ляво
Изображение

Ето и снимка от същия поглед но 2 минути по-рано без наличие на обектите от горната фотография
Изображение

Имам снимки и видео на истински китайски фенери, балони, самолети, вертолети... така че някой път ще ги кача за да има база за сравнение - как изглежда самолет, как изглежда китайски фенер, как изглежда балон..... и какво би трябвало да е НЛО т. е да е по-различно от мострите :-)

А ето и за начало видео на това как изглеждат нашумелите в последно време светещи китайски фенери, които ако не видиш как ги пускат а ги забележиш вече пуснати и летящи високо в нощното небе направо си приличат на НЛО-та и "шашкат" много хора ;)
http://www.youtube.com/watch?v=hftRNqGp9FY
stiver
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 7:27 pm
Местоположение: София, България

Re: Отново няколко НЛО над Перник кв.Мошино

Мнение от stiver »

Здравей. Липсват EXIF файловете на всички ти снимки. Това не са оригиналите, нали? С каква програма са обработвани?
"Keep an open mind but not so open that your brain falls out." Carl Sagan
Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Re: Отново няколко НЛО над Перник кв.Мошино

Мнение от nestorbg55 »

stiver написа:Здравей. Липсват EXIF файловете на всички ти снимки. Това не са оригиналите, нали? С каква програма са обработвани?
Да, снимките са намалени като размер с XnView проста, безплатна но пъргава програмка за бърза обработка на растерни изображения без много възможности. И са обработени с цел намаляване размера - оригиналите са над 2МЬ снимани с Canon PowerShot SX130 IS а и в <качи снимка> от където са линковете и тук във форума има ограничение за размера на файла до 2Mb (Аз първо се засилих направо да кача файла дирктно от SD картата ама "ядец" - ограничение и се наложи да ги "клъцна" като резолюция. Ако има някой специален интерес мога да му изпратя оригиналите заедно с оригиналната EXIF информация - скорости, бленда, ISO..... . макар че и тогава разбира се няма гаранция за оригиналност всеки по-светнат може да манипулира информацията - и аз съм от недоверчивите :?

А между другото преди малко в Перник пак ни поразтърси "земетресенийце" вярно около 2,6 но когато си в епицентъра и на 7ми етаж в панелка не е съвсем приятно :roll:
Аватар
Strannikyt
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:20 pm
Обратна връзка:

Re: Отново няколко НЛО над Перник кв.Мошино

Мнение от Strannikyt »

nestorbg55 написа:... от където са линковете и тук във форума има ограничение за размера на файла до 2Mb (Аз първо се засилих направо да кача файла дирктно от SD картата ама "ядец" - ограничение и се наложи да ги "клъцна" като резолюция. ...
Да, вярно е, има ограничение на файловете, защото колкото по-големи са качените файлове, толкова повече затормозяват и забавят работата на сайта и форума. Но мисля, сме оставили добри параметри за снимките, файловете, ако се наложи да се качват във форума. Има изход при много големи файлове, които надминават ограничението - просто се качват снимките или ако е филмче някъде и после се пише линка и така всеки ще може да види снимката в оригинал. В интернет има няколко възможности, където може да се качват такива файлове, които може да ги ползвате като архив.

Извиняваме се за това ограничение, което се налага, но го правим за по-добрата и безпроблемна работа на сайта и форума, което е от значение за нас.
Всички новини за Вип Брадър 2012.
Фен сайт на филма Пепел от Рози - турски сериал по btv.
Фен сайт на филма Езел - най-скъпият турски криминален сериал.
Фен сайт на сериала Отплата - български филм по Нова тв.
Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Re: Отново няколко НЛО над Перник кв.Мошино

Мнение от nestorbg55 »

@Strannikyt Не ме разбирай погрешно, въобще не мрънкам за премахване на ограничения, разбирам ги отлично. Всички форуми и сайтове си имат разбираеми ограничения - мястото не е безгранично, желаещи да злоупотребят също не липсват. В последно време техниката напредна и пикселите на фотографиите започват да надхвърлят 16Mpix а видеото вече е и FullHD а от тук и размера на файловете разбираемо расте, така че ще се налага конвертиране на файлове с цел пестене на размер, поне докато файловите пространствата не догонят новите изисквания на техниката ( е друг е въпроса че този гонитба никога не свършва ;) . А аз споменах ограниченията просто защото stiver попита защо не съм качил оригиналите, та му обясних. А иначе масово не се качват оригинали освен ако не се прави някакво разследване или човек не колекционира оригинални фотографии (пък и те поради тази причина не всеки път се раздават така лесно имат си уникалност, а някои знаят каква цена понякога имат такива неща ;)
stiver
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 7:27 pm
Местоположение: София, България

Re: Отново няколко НЛО над Перник кв.Мошино

Мнение от stiver »

Photobucket - http://photobucket.com е сайта, където аз качвам снимките си, но е доста муден.

Сега погледнах за български сайтове и този изглежда че предлага съхранение на снимки без ограничение.

http://www.maimundere.net/index.php?mod=home

Освен това, виждам, че вдясно на избраната снимка има бутони WWW за дирктно копиране на линка. До него има бутон EXIF, който показва и основни параметри. Изглежда добре. Може би и аз ще се прехвърля към него. Ето една снимка, която качих пробно без да се регистирам. Ще я махна ако е прекалено голяма:

Изображение Хмм, май сайта не я допуска, но като линк е ОК.

http://www.maimundere.net/index.php?mod ... AwMzIuSlBH

Странник, ако по някакава прочина само аз не виждам снимката тук във форума, а всъщност е заграбила цялото пространство, моля те изтрий я, или ми кажи аз да я махна. Както ти е по-удобно.

Исках да видя EXIF файла на снимките не толкова защото се съмнявам, че са украсени, а по-скоро за да видя скоростта на затвора и други неща. Не мисля, че съм специалист, а исках да сравня данните на снимката със самолета и другите, с по-бледите ивици. Мисля, че дължината и интензитета им би трябвало да зависи от скоростта и на какво разстояние се намира обекта. Може и да е обикновено насекомо, което се намира близо до камерата и е осветено от каквито лампи или градския "свелинен шум" наоколо.

П.П. Аз съм "тя" а не "той." :) Хората обикновено бъркат заради потрбителското ми име, но то не е име. Може би трябва да го сменя някой ден, но много хора вече ме знаят така и е малко късно.
"Keep an open mind but not so open that your brain falls out." Carl Sagan
Аватар
Strannikyt
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:20 pm
Обратна връзка:

Re: Отново няколко НЛО над Перник кв.Мошино

Мнение от Strannikyt »

stiver написа:Хмм, май сайта не я допуска, но като линк е ОК.

Странник, ако по някакава прочина само аз не виждам снимката тук във форума, а всъщност е заграбила цялото пространство, моля те изтрий я, или ми кажи аз да я махна. Както ти е по-удобно.
Да, като линк е добре, но в случая посочваш линка на страницата в сайта, където се намира снимката. И системата не може да разпознае адреса, понеже ползваш опциите за вмъкване на снимка, а линка не завършва с познатите разширения на снимката: .jpg, png ... . Просто няма как да покажеш цялата страница на сайт като снимка. Предполагам не си се досетила - с десен клавиш на мишката и отваряш снимката и след това постваш url-то на самата снимка.

Освен това има няколко възможности за съхраняване на снимки, примерно Пикаса на Гугъл. След преминаване на безплатната квота може да си вземеш допълнително дисково място на разумни цени. Освен това тия дни тръгна една услуга от руския конкурент на Гугъл - Яндекс. Тяхната опция се казва Яндекс диск и предлагат:
  • – до 10 GB безплатно дисково пространство
    – с регистрацията получавате и безплатна поща, подобна на gmail
    – възможност за директен линк за споделяне на всеки ваш файл!

Иначе съм съгласен, че докато не се видят оригиналите всичко остава в сферата на предположенията.
Всички новини за Вип Брадър 2012.
Фен сайт на филма Пепел от Рози - турски сериал по btv.
Фен сайт на филма Езел - най-скъпият турски криминален сериал.
Фен сайт на сериала Отплата - български филм по Нова тв.
stiver
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 7:27 pm
Местоположение: София, България

Re: Отново няколко НЛО над Перник кв.Мошино

Мнение от stiver »

Strannikyt написа:
Да, като линк е добре, но в случая посочваш линка на страницата в сайта, където се намира снимката. И системата не може да разпознае адреса, понеже ползваш опциите за вмъкване на снимка, а линка не завършва с познатите разширения на снимката: .jpg, png ... . Просто няма как да покажеш цялата страница на сайт като снимка. Предполагам не си се досетила - с десен клавиш на мишката и отваряш снимката и след това постваш url-то на самата снимка.
Ами да, разбира се, че това грешката ми :D Благодаря, Странник.
"Keep an open mind but not so open that your brain falls out." Carl Sagan
Публикувай отговор