На 01.01.2015г. над Пловдив

pro15
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Яну 02, 2015 9:25 pm

На 01.01.2015г. над Пловдив

Мнение от pro15 »

Вечерта на 01.01.2015г. в 22:22 от Пловдив наблюдавах обект движещ се по права линия от северозапад към югоизток. По бързо от пътнически самолет изглежадаще по размери като ниско летящ самолет.Светеще целия в червен цвят.
Има ли някои друг наблюдавал този обект освен мен?

Не съм казал, че е летяща чиния. от светлината не се виждаще очертанията му. Големината му бе поне 50 пъти по голяма спрямо звездите на небосвода може и повече не съм сигурен точно колко. Определено доста по голям от самолет високо летящ в небето.
Владимир
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 12:31 pm

Re: На 01.01.2015г. над Пловдив

Мнение от Владимир »

Тия фенери се движеха и се виждаха още в началото на денонощието - видях ги още към 0ч.20 мин., когато играех хоро на улицата.
Бяха пуснати някъде откъм североизточната или източна част на Пловдив, явно около 24ч. на 31.12.2014 и се движеха В РЕДИЦА на не повече от километър височина от изток към запад-северозапад. Първоначално взех първия фенер за хеликоптер, тъй като интензивността на светлината варираше и предположих, че се сменя посоката на носа. Но след като видях и останалите два, носещи се праволинейно с постоянна скорост точно по линията на първия, който вече беше отминал и след като консултирах наблюдението с няколко от околните съкварталци, останах с твърдото убеждение, че наистина са китайски фенери, пуснати по повод празника. Явно това се повтаря и в следващите дни, но обикновено розата на ветровете в Пловдив е с доминиращ западен вектор, което отнася пуснатите хартиени балони с топъл въздух предимно на изток от града.
pro15
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Яну 02, 2015 9:25 pm

Re: На 01.01.2015г. над Пловдив

Мнение от pro15 »

Определено беше по голямо от китаиските фенери, и светеше доста по силно от тях.Движеше се по права траектория и и доста бързо. Съмнително е китаиски фенер за 3 лева да издържи такъв силен вятър, пък и да се движи така, и да не угасне или разпадне. Размера беше некаде около 70-80% от размера на луната при пълнолуние при перигей, тоест когато е най- близо до земята. Не казвам че съм видял летяща чиния само питам ако има някои който го е забелязал освен мен, защото беше си голямо светещо в червено.
sunpower1
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Яну 13, 2015 9:16 pm

Re: На 01.01.2015г. над Пловдив

Мнение от sunpower1 »

Странна работа,там за едно от вашите тепета съм чел доста странни неща и случки,дори и за посещение на далай лама в миналото на едно от тепетата ,абе доста странни неща.
Alien
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юли 23, 2015 8:43 pm

Re: На 01.01.2015г. над Пловдив

Мнение от Alien »

Според мен внимание заслужават само обекти, видяни отблизо, с ясна форма и цвят. За извънземна технология може да говорим само, когато обектът се държи като неземен - ако свети с ярки и променящи се цветове, ако се движи по сложни траектории или с много висока скорост. ;)
Публикувай отговор