НАСА - Необяснени случаи (документална поредица)

west003
Мнения: 2525
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:30 pm

НАСА - Необяснени случаи (документална поредица)

Мнение от west003 »

НАСА Необяснени случаи - PESHAKOFFSTUDIO

Изображение

Всеки запознат по-дълбоко по темата за НЛО и НАСА, знае много добре, че тази агенция умишлено прикрива от десетилетия, реална информация за интелигентно извънземно присъствие на планетата ни. В този сериал ми направи силно впечатление, начина по-който се опитват отново да ни пробутат остарели вече и смешни обяснения от учени на НАСА, за произхода на необясними срещи на астронавтите в космоса със странни летатаелни апарати и обекти, като ни убеждават, че това са остатъчни боклуци или части от земни космически апарати, сателити и т.н. За някои от тях съм съгласен. Но в по-голямата част тези обяснения на НАСА наистина прехвърлят границата на сериозността и навлизат в светлия дух на хумора. Още повече, че в сериала е наблегнато много върху видеофакти, които вече отдавна са в интернет пространството, представени анонимно именно от служители на агенцията, но съвестни както пред себе си, така и пред обществото.

Много обаче от по-фрапиращите видеозаписи не са представени тук, а обясненията към тези, които са нахвърляни набързо в епизодите са на толкова ниско научно ниво, което ме кара да си мисля, че тези хора се подиграват с интелектуалния статут на хората практикуващи научни изследвания извън НАСА, дори и със самите зрители. Самите учени, поне тези, които видях в тази поредица са пълни кретени и анализите с които се мъчат да ни убедят в това, което твърдят, са за пред детска аудитория. Когато не можеш да обясниш нещо, поне не се опитвай да обясняваш на останалите, че са по-умни от теб. Те го знаят, затова са изгубили доверието към научната общност и знаят, че за да си на доходонодна работа днес, или трябва да се правиш на глупак, или

трябва да лавираш между глупостта и интелекта, за да не загубиш усещането си за умно присъствие. Както и да е. Вие сами ще прецените, на кое да вярвате и на кое не! Аз лично уважавам науката, дори и се възхищавам, затова се интересувам от нея. Но ако една научна идея, е поднесена от хора, на които им липсва въображение, то идеята за нейния прогрес във времето, предварително е обречена на провал. Пожелавам Ви приятно гледане! (

Петър Симеонов

Изображение

Източник: http://peshakoffstudio.com/-----------------------1.html#.VQfhllo-VDE.facebook
Публикувай отговор