НЛО над кв. Галата, гр.Варна и среща от трети вид

vpetkov1985
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Авг 20, 2012 3:17 am

НЛО над кв. Галата, гр.Варна и среща от трети вид

Мнение от vpetkov1985 »

На 18 .08.2012 г. на плажа в кв. Галата заедно с втори очевидец наблюдавахме странни летящи обекти в червена светлина прелитащи на голяма височина и летящи с голяма скорост това беше след 3 ч. рано сутринта .След тях откъм гората се чу пукане на клони и се появи бяла светлина като метална (плътна) ,която се движеше към нас посока плажната ивица ,като не беше статична ами ту с е местеше нагоре ту надолу все едно някой държе6е осветително тяло и вървеше (местността е пресечена ) .След това съществото излезе на плажната ивица на не 10-15 метра пред нас .Като се взирахме в него все едно погледа ни беше размазан много трудно с голяма концентрация можеше да се изясни картината пред нас пробвах на няколко пъти да погледна ж страни и си виждах нормално ,като погледна към светлината и погледа ми пак се премрежваше.За кратко светна и червена светлина , не мога да определя за какъв интервал от време но това нещо все едно изследваше или сканираше земната повърхност беше тъмно и доста едро . Били сме в неподвижно състояние може би над 1 час по едно време започна да се развиделява но светлината все още се виждаше .Малко преди изгрева изчезна и ние решихме да си тръгнем от плажа на качване по стълбите усетихме болка в предната част на главата (челото) .
vpetkov1985
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Авг 20, 2012 3:17 am

Re: НЛО над кв. Галата, гр.Варна и среща от трети вид

Мнение от vpetkov1985 »

някой ако е бил свидетел на нещо подобно <моля пишете.....
stiver
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 7:27 pm
Местоположение: София, България

Re: НЛО над кв. Галата, гр.Варна и среща от трети вид

Мнение от stiver »

Здравей. Тази среща изглежда интересна и явно ти е направило много силно впечатление за да се задържиш тук :) Имаш ли нещо против да те попитам някои неща за нея?

Ето малко за мен: Аз съм само обикновен посетител във форума, не съм член на тази или на която и да било друга организация занимаваща се с разследване на НЛО. От доста години се интересувам от уфология, откакто и аз самата имах своите наблюдения, за които още търся рационално обяснение. За едно от тях намерих 10 години след като се случи, но работих сериозно по въпроса. Обектът, който имах шанса да видя, се оказа не-по малко интересен от извънземно НЛО, което ме накара да разбера, че и най-странните явления могат да имат необикновени, но земни обяснения. Това изобщо не намали интереса ми, още повече, че имам още две наблюдения над които да си блъскам главата.

Ето и първият ми въпрос - търсиш ли обяснение за случилото се или смяташ че знаеш какво си видял, искаш само да споделиш и направо да си говорим за извънземни? И още - мислиш ли, че можеш да нарисуваш фигурата в отношение към мястото, където си я видял? Това много би помогнало да си представим по-добре случилото се.
"Keep an open mind but not so open that your brain falls out." Carl Sagan
Julyаna
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 9:14 pm

Re: НЛО над кв. Галата, гр.Варна и среща от трети вид

Мнение от Julyаna »

Вчера около 20:30, видях две НЛО. Бях в района на Пикадили Парк, прибирах се от работа. Виждах ги в небето посока паметника. Наблюдавах ги около 10 мин. Едното беше по-ярко, другото мъждееше. Изчезваше и се появяваше от погледа ми. Приличаха на запалени огньове в небето с жълто оранжева светлина. Спрях вниманието си, защото не помръдваха за да е самолет. А и така горяха. Пак повтарям. Като запалени огньове. И като светлина и като формаа. Поне в началото не помръдваха. Ей така си висяха. После започнаха да извършват плавни движения на не голямо разстояние. После едното угасна. Небето още не беше съвсем тъмно и ясно разграничих тъмната му форма след угасването, като на обичайно НЛО от някоя снимка с тъмна, като метална дисковидна форма. Незнам дали има обичайни НЛО-та аз за първи път виждам в живота си. :) След това изчезнаха и двете. След около 5 мин., се появиха отново. Звъннах на сина ми. В началото не ги виждаше. После ги видя и той от друга точка на града. Може би още 5-10 мин ги наблюдавахме. Бяха изчезнали пак а аз вървях нагоре, към една спирка близо да паметника. Обсъждахме с сина ми впечатленията си, когато бях стигнала да прекося един по-тъмен участък с мост и канал в квартал Бриз и видях нещо. Помолих сина ми да остане на телефона. Уплаших се и бързо на бегом се върнах, към по- оживени и осветени места. А какво видях един Бог знае! Сянка или тъмна фигура. Бих казала човекоподобна. Движенията на която обаче, по никакъв начин не ми се сториха човешки. Точно това ме уплаши и избягах де. А на въпроса дали търся отговор. Дали е било среща от трети вид. Имах някой мисли в началото. Сега мисля, че за един човек като мен, бих казала обикновен, средностатистически, пък и за който и да е човек, едва ли ще се отдаде да разкрие много и всички тайни на вселената. Може би чувствам нещо като смирение и предпочитам да не се занимавам. Днес не го споделих с никой друг. Първо за да не ме помислят за поредната откачалка видяла НЛО и второ защото някак си няма смисъл. Човеци сме. Съзнанието ни е ограничено до познатото, видяното и преживяното. Често си нямаме доверие, докато всеки сам за себе си не преживее, види и познае. Било НЛО, било каквото и да е друго нещо. Дори за прости житейски ситуации преживени от един, но не преживени от друг, не си вярваме. Как да е. Разбрала съм, че не съм аз поучителят на човечеството.Може би има някой. За мен този някой е Бог. Тъй ,че божа работа. И с моето виждане и без моето виждане, светът си е свят. Имало го е и ще го има без значение дали и доколко аз го виждам и осъзнавам. Колкото, толкова. Колкото за един човек. Или колкото за всеки човек. Колкото види и колкото преживее, колкото научи, колкото познае- толкова.
Ама философ съм и аз :)
vpetkov1985
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Авг 20, 2012 3:17 am

Re: НЛО над кв. Галата, гр.Варна и среща от трети вид

Мнение от vpetkov1985 »

silver , привет от мен . Това което наблюдавахме едва ли би могло да се обясни в смисъл по това време на това място ж тези храсталаци и гори никой нормален не би тръгнал при положение ,че има стълби и можеш съвсем културно да си слезеш на плажа . По принцип това беше много високо може би над 2 метра и мн по-едро от човек в смисъл нормален около 1.80 .това бе6е около 2.50 сигурно с голяма глава доста зловещо изглеждащо не сам го оглеждал в детайли , тъй като не можех да го фокусирам все едно имаше магнитно поле около него аз сам описал по-нагоре трябва да питам приятелите ми дали можем да измислим нещо за портрет. Преди години вуйчо ми служеше в поделение ,което се намира в този район и целият караул бяха видели подобна фигура явно там става нещо само съжалявам .че непотърсихме артефакти като следи и прочие. Принципно аз не вярвам в извънземни и прочие интересна ми е материята ,но не ми се вярва да ги има толкова близо до нас ,но това ,което наблюдавахме незнам няма никакво логично обяснение. Само да отбележа небеше зелено , тъмно и с прилепнали дрехи ако мога така да се изкажа ,но глажата му бе6е огромна жъж формата на капка след тожва акото се обърна в профил стана елепсовидна .
vpetkov1985
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Авг 20, 2012 3:17 am

Re: НЛО над кв. Галата, гр.Варна и среща от трети вид

Мнение от vpetkov1985 »

Julyana , здравей

Лошо няма да споделиш ,все пак това е място за споделяне на сходни събития , а който не вярва и аз не вярвах но над 1 час ,които ми се стори като цяла вечност се чувствах като на война въоръжен с воден пистолет . Кулминацията при мен беше кат се втренчи към нас и тръгна по плажната ивица тогава ако искате ми вярвайте съвсем ни се замъгли погледа от полето най-вероятно Това ходе6е все едно марширува и с много бавен ход се едно нещо го дърпа и то със сила се мъ4и да си отлепи краката от земята свете6е с нещо сиво метално сиво и по едно време за кратко включи и някаква червена светлина като лазер все едно сканираше земята по едно време спря сниши се сле д това се изправи и продължи към нас . И аз се почувствах така нищожен .
stiver
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 7:27 pm
Местоположение: София, България

Re: НЛО над кв. Галата, гр.Варна и среща от трети вид

Мнение от stiver »

Здравей, vpetkov1985.

Колко интересно! Но и доста страшничко. Сигурно всеки най-малкото би се "притеснил" ако види нещо такова. А ти го описваш много образно. Много ти благодаря, че ми отговори. Всъщност, без да подозираш ми отговори и на това, което най-много исках да те попитам - дали сте се върнали на другия ден с другите очевидци да разгледате мястото за стъпки, за счупени клончета, изобщо да огледате, да снимате. Няма значение. Човек никога не е подготвен за такива неща. Интересно как се чувстват сега приятелите ти. Чувала съм че хората реагират по най-различен начин. Едни не спират да говорят след това помежду си за станалото. Други, напротив, може с години да отказват да говорят на тази тема. Би било страхотно ако и другият свидетел те подкрепи. Мислиш ли, че би искал(а) да се включи тук? И без това този форум е доста тихо място.

Всъщност, знаеш ли какво си мисля сега. Ние, разбира се, можем да си говорим колкото искаме за тези неща и аз винаги ще слушам с огромен интерес. Но може би си струва да изпратиш един е-мейл на изследователите тук, в udo.bg . Те изглеждат сериозни хора, които разбират от работата си. Мисля, че ще им бъде не само интересно, но и полезно за изследванията им. Сигурно вече си открил, че в сайта им има още няколко наблюдения на обекти около Варна. Може пък да се окаже "гореща зона". А и това за вуйчо ти добавя едно цяло допълнително измерение към историята, което може, а и много си струва да се разрови.

Казваш, че не било зелено, а? Разсмя ме. Но казваш, че имало дрехи. Това е също много интересно. Когато извади червената светлина, от джоба си ли я извади? А главата му? Като се обърна в профил - видяхте ли дали стърши нещо като нос? Аз май прекалявам с въпросите си. Но искам да те уверя, че се отнасям напълно сериозно към разказа ти. Ама голямо чудовище трябва да е било!

Между другото, аз намерих статия с видео от друго момче, което е заснело един червен обект, който е летял от Морската градина към Галата. Статията е интересна. А и видеото е интересно. Аз го гледах кадър по кадър и ми се струва, че светлината не е стабилно червена. Но може и само така да ми се иска, защото съм обявила лична война на китайските фенери : ) Но също ми се струва и че тези, които са го гледали не са забелязали и още един обект който излита право нагоре и се вижда само за 2 кадъра на 38-ата секунда. Може и да е буболечка, осветена от лампите, но лети право на горе.

http://petel.bg/STRANNI-SVETLINI-nad-VA ... O--__11057


Julyana, здравей.

Добре дошла във форума. Благодаря ти и на теб, че сподели наблюденията си с нас. Много би ми било интересно да разговарям и с теб. Напълно разбирам колко трудно може да е да се разказват тези неща. Както казваше една моя позната, която с дъщеря си видяли да прелетява гигантски черен триъгълник на 10 метра над главите им: "Да видиш подобно нещо е като да имаш преживяване близко до смъртта. Променя целия ти живот и преобръща светогледа ти наопаки." Аз само бих добавила - и после трябва да се научиш да ходиш отново, но с краката нагоре. Е, въпрос на гледна точка, в края на краищата : )
"Keep an open mind but not so open that your brain falls out." Carl Sagan
Julyаna
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 9:14 pm

Re: НЛО над кв. Галата, гр.Варна и среща от трети вид

Мнение от Julyаna »

Здравейте.
Ако има логично обяснение, да най- вероятно това са китайски фенери. Вие как мислите? На клипа китайски фенери ли са снимани според вас? Аз чукнах в гугъл сега за да видя няколко изображения, но не мога да си представя, какво е да ги видиш реално в небето.
Видяното от мен съвпада като изглед със сниманото в клипа. Макар там да не е много ясно, но е разбираемо. Хората не са професионалисти. Виждат нещо и снимат. За мен просто беше необяснимо видяното. Ако това е възбудило съзнанието ми и в следващ момент оставаща сама на тъмно, където няма хора и шумове, съм забелязала сянка някак изкривена от местната светлина. примерно на вървящ доста по-напред човек, когото не чувам и не виждам. Да и това е логично обяснение.
Още повече, че вчера пак видяхме от терасата едно от тези като на клипа в небето. Когато видиш нещо два пъти гласът на логиката се затвърждава т. е, че не е толкова необяснимо. Незная. От друга страна не всичко е логика. Логически си обясняваме само познати неща.Или търсим да преведем непознатото, като образ и подобие на нещо познато.
Вижте, Не мисля да си занимавам съзнанието с това, Каквото е било, било е. Това там човекоподобно което ми се е сторило, оприличила съм или съм видяла, някак се местеше като без материя. Беше пред храста, а все едно да мине зад храста без да нарушава формата на храста, нито собствената си. Ами това е нечовешко, Хората като преминават през нещо нарушават цялостта му, а това си можеше навсякъде да отиде през всичко. Ако мога да обясня въобще.
tchefo
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Авг 31, 2012 10:45 am

Re: НЛО над кв. Галата, гр.Варна и среща от трети вид

Мнение от tchefo »

Това за фенерите ми звучи логично нямаше вятър като снимах долния клип на 20.08.12 Варна трите обекта се падат някъде над централен плаж Варна откъдето "изстрелват" такива фенери :)

НЛО или китайски фенери Варна 20.08.12 около 21.20 часа

http://www.youtube.com/watch?v=h-NS7o2q ... e=youtu.be
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: НЛО над кв. Галата, гр.Варна и среща от трети вид

Мнение от trakiika222 »

:?: Edna risunka shte e ot polza..
Последно промяна от trakiika222 на Пон Яну 12, 2015 6:33 am, променено общо 1 път.
Публикувай отговор