Странен обект заснет от видеокамера в Лом

west003
Мнения: 2525
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:30 pm

Странен обект заснет от видеокамера в Лом

Мнение от west003 »

Всички медии гръмнаха, че НЛО е прелетяло и кацнало в Лом. Не е точно така... Трябва да се изгледат репортажите по бТВ за да се добие пълна представа, за това какво всъщност е станало.
Първата информация излезе на 4.12.2012 в предаването на бТВ "Лице в лице", там директно включиха човека, в чиито дом е заснет въпросния обект.

https://www.btv.bg/shows/lice-v-lice/vi ... v-lom.html

И на 5.12.2012 пуснаха и пълния репортаж на събитието по "Тази сутрин" по бТВ:
https://www.btv.bg/videos/zabavlenie/zh ... o-nlo.html
https://www.vbox7.com/play:60296314c0


Какво всъщност е това? За сега след цялата информация може да се изкаже хипотезата, че странния обект е твърде възможно и да е енергийно създание. Освен ако не е... защото може да се окаже, че е и просто някаква буболечка... Докато изследователи не разследват случая, догадките ще продължават!

И още едно видео по темата, излъчено по "Нова" ТВ:

https://nova.bg/news/view/2012/12/04/40 ... %BB%D0%BE/

В-к "24 часа": https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/1661737
Последно промяна от west003 на Вто Ное 28, 2023 3:23 pm, променено общо 3 пъти.
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: Странен обект заснет от видеокамера в Лом

Мнение от trakiika222 »

Това вече е интересно,преди не можеше да се заснемат толкова от близо,имаше смущения в техниката,но сега...това ми звучи като „вижте ни”,може би наистина са ни подготвяли по малко по малко за тях,което е или „не искаме да ви стряскаме”което е добре,или не ги интересува изобщо и става нещо друго.
stiver
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 7:27 pm
Местоположение: София, България

Re: Странен обект заснет от видеокамера в Лом

Мнение от stiver »

На мен също този случай ми е интересен. Жалко, че не разбирам много от физика, защото има неща, които не са ми ясни. Едно от предположенията, които се чуха е, че обектът може би е кълбовидна мълния, което би обяснило смущенията в ел. системата. Но доколкото знам, кълбовидните мълнии имат много кратък живот, от няколко секунди до 1-2 минути. Според тези хора явлението е продължило поне 20 минути. Ако е било насекомо, то какъв вид насекомо би предизвикало смущения в ел. система. Аз поне не виждам причина да не вярваме на хората.

И още един въпрос - този случай изследван ли е от уфолози? Всички телевизии предадоха за него, но дали някой е направил необходимите изследвания на място с нужните уреди, огледал района за трафопостове, проверил ел. системата в къщата, метеорлогичните условия, говорил със съседите за други подобни случаи и т.н.?

west003, каква е твоята теория за случилото се?
"Keep an open mind but not so open that your brain falls out." Carl Sagan
west003
Мнения: 2525
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:30 pm

Re: Странен обект заснет от видеокамера в Лом

Мнение от west003 »

Бях написал в първия пост, че случая не е изследван. Поне нямам такава информация. Не знам кой ще се заеме с това, трябва време и средства. Ако има такова проучване, все някой ден ще излезе наяве... За съжаление без изследване всичко останало са приказки...
По теорията на отпадането - със сигурност това не може да е кълбовидна мълния, тя притежава съвсем друго проявление, поне от това което се вижда на камерата. Свиделите може и да не лъжат, но показанията им показани пред телевизионния екран, особено от търсещи сензация журналисти може да се разтълкуват по много начини.
Както бях написал има възможност да е енергийно създание. Разбира се в сферите на хипотезите.
Но може да се окаже и нещо прозаично - стечение на обстоятелства, които нямат нищо общо, но са обикновени... И пак се връщам в началото - без изследване, всичко си остава теория. :)
stiver
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 7:27 pm
Местоположение: София, България

Re: Странен обект заснет от видеокамера в Лом

Мнение от stiver »

west003, благодаря ти за отговора!

Моя слабост в уфологията са подобни явления и ми се струва, че те може да имат някаква връзка със съобщения за светлини или "зверзди" със странно поведение, или дори с така наречените фу-файтерс от времето на Втората световна война. Обикновено това са най-пренебрегваните съобщения, може би защото са почти невъзможни за изучаване. Проекти като този в Хесдален, Норвегия - http://www.hessdalen.org/index_e.shtml дори и след години сериозно научно изследване не стигнаха до никакъв извод.

Наскоро ми изпратиха последните 2 глави, от книгата Проект Идентификация (Project Identification) на Д-р Харли Рътлидж (Dr. Harley D. Rutledge), професор-доктор по физика в университета на щата Мисури. Проектът си е поставил за цел да изследва имено такива светлини и "звезди", които не се държат адекватно. Тази част от книгата е доста скучна и съдържа главно статистики и измервания, но някои заключения са изключително интересни за мен. Ако някой прояви интерес, мога да преведа текста, или да го изпратя на английски. Ето страницата за Д-р Харлидж в Уикипедия, на английски:
http://en.wikipedia.org/wiki/Harley_Rutledge
"Keep an open mind but not so open that your brain falls out." Carl Sagan
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: Странен обект заснет от видеокамера в Лом

Мнение от trakiika222 »

Прочетох някъде,че учени са наблюдавали светлинни същества,хора сериозни,и твърдят че са действителни.Но те не са видими в нашият спектър,мисля че само в инфра червеното се забелязват,и нямат това поведение точно ,като нло,няма как ако го видиш да ги сбъркаш,но кой знае,може нло да приема всякакви форми...тези светлинни същества са ми много интересни.
west003
Мнения: 2525
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:30 pm

Странен обект заснет от видеокамера подобно на това в Лом

Мнение от west003 »

Отново излезе видео хванало неизвестен обект. Случая отново напомня на тези неща, които са заснети в Лом.
За съжаление няма никаква информация с въпросното видео, освен че се вижда дата: 26.01.2014 г.

trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: Странен обект заснет от видеокамера в Лом

Мнение от trakiika222 »

Dam,vijdat se neshto kato ushichki da sturchat otgore,a otdolu dve ili poveche podporki kracheta ili kakvoto e tam..hm,no vse pak ne se znae tochnata golemina...Dori da si piq kafeto vseki den s izvunzemen nali znaete che na nikoi nqma da mu tekne da razsledva,pet pari ne davat koi idva i si otiva,ot kudeto shte da e,ako shte da se iztupanqt v NDK nikoi nqma da se zanimava,tova e
Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Re: Странен обект заснет от видеокамера в Лом

Мнение от nestorbg55 »

С риск да Ви разочаровам инженерното мислене в мен надделява пък и освен с фотография се занимавам и с охранителни камери така че докато се чака изследване - каквото по всяка вероятност няма да има ето Ви моето изследване:

Започвам с уточнението че не става въпрос просто за видео камера а за охранителна видео камера - това е важно уточнение. За щастие или нещастие на търсачите на сензации във видеото за няколко момента се вижда охранителната видео камера с което нещата за запознатите се изясняват. Тя е от тип външна с защитен кожух и защитно предно стъкло. Оборудвана е с сравнително мощен нощен прожектор реализиран с 35 инфрачервени светодиода разположени около обектива (т.е инфра-диодите си светят в тъмното но светлината излъчвана от тях с просто око не се вижда - просто човешкото око не вижда в инфрачервения спектър). В тъмното можеш и да не видиш въобще такава камера но погледнеш ли я през камера, дигитален апарат или камерката на GSM ще видиш че светят и осветяват- матриците им имат тази способност да виждат даже и да не са специално оборудвани с някаква екстра (има и по скъпи апарати които имат филтър който премахва инфра лъчите за по качествени снимки но повечето масови нямат и виждат в инфрачервения спектър). Прост опит - С дистанционното на телевизора насочено към очите при натискане на бутон нищо не бихте видели (е освен ако не сте мутант :-), но я погледнете към диода отпред през камерката на GSM-ма си като натискате бутон от дистанционното :-) Малко се отклоних - При такъв тип охранителни камери фокуса е тип - свободен така че да е на сравнително добро ниво от 1м до безкрайност (но от 1м !!!). Ако попадне обект (паяче, мушица,..... на предното защитно стъкло - по отблясъка посочен с червената стрелка се вижда че такова има) такава камера не може да го фокусира тъй като фокуса е доста след 500мм (все пак това не е камера предназначена да фокусира макро обекти а да следи за крадци на фокус например както е в случая двора - по точно входната врата), а се вижда че предпазното стъклото е на не повече от 8-10мм от обектива. Освен че обект попаднал на него няма да е на фокус и се размазва като губи формата си, тъй като е много близо се осветява от 35-те инфра диода от много близко разстояние като в комбинация със стъклото което разбира се отражава под обекта попаднал на пътя на светлината, предизвиква преекспониране преосветяване или както фотографите и операторите се изразяват - обекта маже и гори (от прекалено осветяване и липса на фокус). Така че според мен това е мушица или паяче а помръдващите опашчици, ушички или краченца .... който както ги вижда, са просто интерференции предизвикани от просветляване на обекта и реакция на обектива.

Изображение

Така че ако се досетя когато имам път, мога да мацна защитното стъкло на една от камерите до които имам достъп с пчелен мед и да видите колко НЛО-та ще заснеме нощем :D Просто още е хладно и мушиците и комарите още не са се "разщъкали" както трябва ;)
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: Странен обект заснет от видеокамера в Лом

Мнение от trakiika222 »

:D Tochno kazano i vqrno....kakto vinagi.Az daje mislq che e prilep zashtoto se vijdat usheta,u nas redovno si shtukat i ne sa golemi,kolkoto golqma peperuda ta mai prilepche shte da e,ne vqrvam na razni sveteshti kulbeta krugcheta i tem podobni osobeno razfokusirani,a ako nqkoi snima izvunzemno po negovo jelanie ot blizo ,puk i otdalech da mi se obadi....samo che kakto predpolagam ne i v tozi jivot i ,,ga cufnat nalumite,, :D
Публикувай отговор