НЛО кръжи над Пазарджик, най-добре се вижда от кв. "Запад"

west003
Мнения: 2525
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:30 pm

НЛО кръжи над Пазарджик, най-добре се вижда от кв. "Запад"

Мнение от west003 »

Обагрен в червено светещ обект ежедневно се появява над Пазарджик около 23 ч. вечерта, алармира наша читателка. Тя наблюдавала странното явление в продължение на седмица, а за да се увери, че не халюцинира, повикала и близките си.

За жалост в тъмното не стават добри снимки и е невъзможно да се определи точната форма на НЛО-то, смята очевидката. Тя живее в квартал “Запад” и вижда огнената сфера от нивото на терасата си.

Изображение

Странностите започнали още в нощта на 2 февруари, когато в централната част на града много от жителите с просто око са видели летящи чинии. Те са кръжали над града в продължение на близо половин час.

По думи на очевидците, обектите са били няколко и са светели в червен цвят, като са се приближавали и отдалечавали през различни интервали от време. Сензацията намери място във Фейсбук, а оттам бе отразена от много сайтове и вестници в страната ни. Автор на видеото, което ясно показва светлините над Пазарджик, е Александър Савов. Само за няколко дни то е гледано близо 12 000 пъти.

Ето още един разказ на очевидка от Пазарджик, тя пък е видяла две сфери в небето над града на 26 май миналата година. Целия ден валеше и вечерта, след като беше спрял дъждът, излязох с кучето на разходка. Когато се прибирам, минавам през един тунел, водещ точно до входа ми.


Малко след входа тунелът продължава с козирка около два метра. По принцип никога досега не ми се е налагало да се показвам извън козирката, защото там е паркингът за коли, а и входът ми е вътре под козирката. Точно това беше странното, кучето извeднъж побягна на паркинга, а аз вместо да видя къде отива, нещо ме привлече да погледна към небето и тогава забелязах две светещи сфери.


Като се заоглеждах, установих, че няма звезди, защото беше облачно. Половин час преди това беше спряло да вали. Имах чувството, че са две улични лампи, само че застанали под облаците на разстояние около 3-4 метра. Но докато уличните лампи са леко елипсовидни, то тези светлини бяха кръгли и светеха с жълтеникава светлина.


В този момент започнах да звъня на близки, които живеят наблизо, да излязат и да видят това, което и аз виждах. В момента, в който започнах да набирам телефона, едната сфера се придвижи и приближи към другата, след което се отдалечи към изходната си позиция. После тя първа се отправи към облаците, а след нея и другата започна да се придвижва.


Двете летяха по диагонал, като се изкачваха към облаците. Първо над облаците премина първата, а след нея на същата дистанция и другата. Единственото, което не забелязах, е, че не си спомням дали видях сянка след първата сфера. Забелязах я едва когато и втората мина над облаците ­ огромна кръгла черна сянка, 10 пъти по-голяма от светлината на сферите.


В момента си помислих, че тези тела са се прикачили към нещо, което ги е очаквало над облаците. Защото след първата не я видях тази черна сянка. Тя се появи, когато и втората премина над облаците. Но нямаше светлина, която да се отразява в облаците, а само черната кръгла сянка, която се движеше, докато се изгуби зад планините. Обектите стояха над нашата кооперация и излетяха в западна на нас посока ­ там, където се намира Белмекен.


Всичко траеше около 3 мин. Погледнах часовника и видях, че е 21,40. Съжалявам, че вместо с телефона си да опитам да снимам явлението, аз звънях на близките си. Не очаквах да изчезнат толкова бързо. После, когато споделих, те мислиха, че съм видяла китайски фенери. И е логично да мислят така в периода на баловете. Но аз съм виждала много пъти китайски фенери, които се носят плавно във въздуха и не оставят огромни черни сенки, движещи се под облаците. Повярвайте ми ­ това не бяха такива.


След това изгледах много клипове на светещи кълба. Имаше снимани в Лос Анджелис, мисля, които бяха същите като тези, които наблюдавах.
Искрено се надявам да съм ви била полезна и ви моля да не споменавате името ми, защото знам че повечето хора са скептично настроени, така както бях и аз преди това явление.

Автор: Стефка ВЕНЧЕВА

Източник: http://marica.bg
vladitan
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Авг 10, 2013 10:47 am

Re: НЛО кръжи над Пазарджик, най-добре се вижда от кв. "Запа

Мнение от vladitan »

да не би да са китайски фенери
west003
Мнения: 2525
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:30 pm

Re: НЛО кръжи над Пазарджик, най-добре се вижда от кв. "Запа

Мнение от west003 »

Без сериозни проучвания е невъзможно да се установи какво е наблюдавала свидетелката, обаче можем да се доверим че тя има известна опитност в наблюденията на китайски фенери, поне така твърди тя... Следователно за този случай, както и подобни на него остава само класификацията за тези обекти - НЛО! Не бива да се смесват обаче твърденията дали са извънземни или земни такива!
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: НЛО кръжи над Пазарджик, най-добре се вижда от кв. "Запа

Мнение от trakiika222 »

Може и фенери,ама тази сянка ме смущава,плюс това реакцията на кучето е интересна,те обикновено ако минава нещо "странно"бягат като луди и се крият,скимтят от страх,завират се в краката ви под легло стол и т.н.Тази сянка и аз я виждах,ако е същата,изкара ми ангелите,много е зловещо,пълна тишина и тъмнина и изведнъж това се плъзга над теб..бббррр
Публикувай отговор