Светещи обект и над Свети Влас - морето

Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Светещи обект и над Свети Влас - морето

Мнение от nestorbg55 »

Вече бях писал в предишни теми че в последно време в небето над Перник-София се наблюдават странни движещи се светещи обекти които свързвах с периодичните афтер-шокове от земетресението в Перник (просто го преживях на 2км от епицентъра на 7-мия етаж в панелка и оттогава зяпам по внимателно небето заради сиянията които се наблюдаваха) и видях такива летящи ДРОНОВЕ - така ги наричам и над Свети Влас. Ето дроновете, викам си нямат връзка с природните катаклизми и хоп на 10-ти в 5:20 трусче в морето между Поморие и Слънчев бряг (Св.Влас си е залепен за него) така че отново съм раздвоен и объркан (така разправят хамериканците). Та бяхме на почивка за периода 05-10-ти август и там се наблюдават много такива обекти, показах ги и на останалите от компанията и те се съгласиха че наистина са странни. Да за периода се пускаха и много китайски фенери - просто по сергиите между сувенирите ги продаваха масово по 3-4лв парчето. Даже ние взехме и пуснахме няколко. Но разликата е че фенерите се движат и светят доста по-различно - даже изучихме траекторията им и по всичко изглеждаше че като ги подхване вечерния бриз и след 5-6 минути като им прегори огънчето всичките фенери сякаш се изсипваха на покрива (или в двора) на някакъв хотел, та децата дадоха предложение да ходим да си съберем :-)

Та успях да снимам малко видео на един от светещите обекти докато чакахме да ни изпържат цаца в съседното бистро:



Качвам и видео на пускането на китайски фенери пак на Св.Влас в което и аз участвах за нещо като сравнение НЛО vs Китайски фенер:



Поздрави на всички!
Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Re: Светещи обект и над Свети Влас - морето

Мнение от nestorbg55 »

След днешното земетресение в Провадия все повече се убеждавам че има връзка между светещите неидентифицирани летящи обекти и природните катаклизми. Онзи ден наблюдавах в Свети Влас такива обекти и днес бум трусче в зоната на наблюдение :?
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: Светещи обект и над Свети Влас - морето

Мнение от trakiika222 »

Здрасти Нестор,много ясна снимка,вади очите че "виси"на място и след време тръгва и се скрива,имам чувството че мен и теб ни наблюдават :) пилотиращите ги.Мислиш че имат нещо общо с трусовете тия светлини....от друга страна са много високо,онези преди трус са близо до земята,хм,знам ли.Имаше много силен трус в Турция преди,и един свидетел разправяше ,че преди труса се чули мощни взривове и тътен от морето,и камъните почернели водата завряла и от нея излетели цитирам"дискове" и адския трус започнал.В случая май става въпрос за авария довела до ад,а тези летящите светлини,нали си виждал как се въртят около вулкани,метеорити и епицентри,според мен са сонди,явно знаят къде какво и се събират да наблюдават или друго,но не мисля че ги предизвикват..поне в голяма част от случаите,и аз забелязах че има ли природен катаклизъм"тези"се появяват,но по скоро наблюдават,или мислиш че предизвикват бедствия нарочно?Не знам,нещо не се вързва,предвид други наблюдения..Следя нещо и искам 100%да се уверя че е така,и тогава ще си изложа теорията ;)В Провадия се поразтресе след Вранча(опазил ни Бог че помня труса от 78г като днес)
Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Re: Светещи обект и над Свети Влас - морето

Мнение от nestorbg55 »

До trakiika222: Не, далеч съм от мисълта че предизвикват трусовете просто ми направи впечатление че както казваш "се навъртат", "сондират" около такива места тези така да ги нарека - ДРОНОВЕ. И другото което ми направи впечатление е че с просто око след първоначалното силно светване намаляват светлината си и се движат та когато снимах си мислех че апарата няма да хване нищо и се учудих когато в последствие видях видеото на екрана на компютъра (на апаратчето екранчето все пак е малко). Това ме навежда на мисълта че излъчват силна светлина в инфрачервения спектър който не виждаме с просто око но апаратчето го хваща като бяла светлина.
Някои апарати имат инфра-червен филтър уж за по-добри снимки но моя няма така че хваща и инфрачервеното.
Например ето прост опит - Насочваш дистанционното на телевизора към очите си и натискаш бутонче - разбира се нищо не виждаш. Но я насочи дистанционното към обектива натисни и гледай през екрана на апаратчето (телефона) ще видиш че всъщност диодчето отпред на дистанционното светва бяло когато натиснеш бутонче - не се вижда само ако случайно камерката е с вграден инфра филтър но това са по рядки случаи - масовите са без и виждат :idea:
Така че ако ти падне случай снимай, макар да ти се струва че нищо няма да се види, техниката понякога вижда повече ;)
А иначе за сиянията и кълбата по време на трусове си има теория - но за това друг път :roll:
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: Светещи обект и над Свети Влас - морето

Мнение от trakiika222 »

Значи видя ли че изгасва пак ще снимам,дано уловя сянка защото то си стои на място с изгасена светлина.Е,то по време на трус и преди това има сияния и кълба,обаче това е концентрирана енергия,като мълнията,едни сини кълбета.Какво им има на кучетата в Перник та вият след трус, а не преди :D Между другото,какъв е този шум дето се чува,на клипа от Св. Влас,нещо като...знам ли,тътен?
Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Re: Светещи обект и над Свети Влас - морето

Мнение от nestorbg55 »

Според една от теориите която изглежда научно най-правдоподобна, просто казано - при късането и триенето на тектоничните пластове се генерира енергия (няма да влизам в подробности за йони, протони, свободни заряди .. и т.н). Нещо подобно на това ако като малки сте си играли с кварцови камъчета - кремъчета и на тъмно ги удряте и провлачвате едно в друго те светват и даже правят искра. Представете си тези кремъчета в огромни размери и тонове, как се късат и трият едни в други по време на трус. Та при това триене и късане се отделя огромна енергия която може да генерира кълбовидни мълнии пък и сияния тъй като взаимодействието на освободената огромна енергия стига чак до йоносферата. Всичко зависи от дълбочината на която се е зародил труса и вида на скалите които се трият. Така че при едни трусове е възможно да се наблюдават такива аномалии а при други не. От това което съм гледал в интернет видеото от труса в Чили 2010 със заснетите сияния, най-много прилича на наблюдаваното светене в Перник миналата година по време на труса (за съжаление тукашното никой не беше го снимал все пак беше в 03:00ч. през нощта)

Ето видео със сиянията от Чилийското през 2010 (в него хубаво се чува и онзи тътен като от поземен водопад който ни смрази кръвчицата при тукашния трус) :


И още едно видео от Чилийското със светлини към 25-тата секунда:
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: Светещи обект и над Свети Влас - морето

Мнение от trakiika222 »

Всъщност аз го видях,но помислих че е преди буря,бях за малко на другия прозорец на кухнята и видях нещо синкаво да трепка над блоковете,гледа към Перник,отляво ми е Витоша ,като минавах през коридора показваше 02.58ч влезнах в стаята,(някаква котка врещеше навън та отворих да видя)и тъкмо затворих прозореца и ме отхвърли назад :( после след труса имаше там на залез особено сияние,хоризонта гореше.Същото като в Чили,все едно синьо северно сияние,значи 2мин преди труса е било.Майко Божия тътена :shock: ...няма толкова ужасяващ звук :(
Публикувай отговор