Художникът Даниел Лозанов: след 20 г. за срещата си с НЛО

west003
Мнения: 2521
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:30 pm

Художникът Даниел Лозанов: след 20 г. за срещата си с НЛО

Мнение от west003 »

Даниел Лозанов е художник от София. Завършил е Художествената академия, специализира в портрети и скулптура. Негови изложби са гостували в някои от най-големите галерии в страната, включително "Меката на творците" - "Шипка" 6.
Пред "България Днес" художникът за пръв път разказа една от най-дълбоко пазените си тайна, а именно - среща с извънземна технология.

Изображение

- Г-н Лозанов, наистина ли сте видели извънземен кораб да кръжи над София преди години?
- Никога досега не съм разказвал тази история, но до днес е жива в паметта ми, сякаш се е случила вчера. Беше през 1995 г., около 21,00 ч. Бях си вкъщи - в софийския квартал "Гео Милев", до 4-ти километър. Гледах телевизия. Изведнъж токът угасна. По това време вече нямаше режим. Отидох до прозореца и погледнах дали в отсрещните сгради свети. Там нямаше проблем. Почнах да се чудя каква авария може да е само в моя блок. Съвсем случайно погледнах нагоре към небето. Това, което видях, ме изуми. Ниско между сградите - кажи-речи между тях самите, летеше доста голям кръгъл метален обект с формата на чиния. Отдолу имаше разположени въртящи се светлини. Направо онемях!

- Ако нещо лети толкова ниско до сградите, би трябвало да се чува силно бучене, прозорците да се разтресат. Беше ли така във вашия случай?
- Не, летеше абсолютно безшумно! Нямаше никакво трептене във въздуха и в сградите. Само светлина идваше от този НЛО, както и това, че ми спря тока. После чинията изчезна точно така безшумно, както и се появи. Бях абсолютно убеден, че това е космически кораб, но за всеки случай реших да проверя и се обадих на летището. Попитах ги дали по това време над моя район е кацал или излитал самолет. Прехвърлиха ме на ръководител на полетите, той каза, че не е имало самолети. Тогава вече бях напълно сигурен, че съм видял НЛО, заради което ми спря и токът. Реших, че трябва да сигнализирам и се обадих в службата по метеорология. Оттам се отнесоха много непрофесионално. Когато им казах, че съм видял НЛО, почнаха да се смеят и ме попитаха: "Човече, на колко ракии си?"

- Обидихте ли се?
- Бях разочарован, но не се обидих. Защото го очаквах. За съжаление, човешката психика е така устроена, че набляга само на видимото, на познатото. Невидимото, дори и да е по-интересно и вълнуващо, винаги ни се струва малко куку. Твърдя, че не съм куку. Съвсем съм си наред и с главата, и с психиката. Видях извънземен кораб между блоковете! Но съм много по-наред от други хора, които не биха посмели да си го признаят, дори също да го видят.

- Освен вас някой от съседите ви не видя ли кораба през онази нощ?
- Не, явно само аз съм го видял. Може би извънземните така са искали. Вярвам на очите си. С много малко хора съм споделял тази случка. Точно за да не слушам подигравки.

- Преди и след това виждали ли сте извънземни кораби над България?
- Не, не съм. Преди това имах само един странен случай, който може би трябваше да ме подготви, че нещо ще се случи. Както си лежах на дивана, изведнъж усетих, че тялото ми се издига, а главата ми остава на възглавницата. Беше невероятно като усещане! Уплаших се! Запитах се: "А как ще се върна?!" С големи усилия направих рязко движение и отново бях едно цяло на дивана. След чинията НЛО над България не съм виждал. За тях ние сме последна дупка на кавала. Изобщо не им трябваме!

- Защо? Каква е причината страната ни да е пренебрегвана от извънземните?
- Това, че сме прекалено напрегната държава! Такива сме още от времето на хан Кубрат, довел ни тук, на кръстопътя. Такава смесица на гени, такива различни индивидуалности сме. Затова и не можем да се оправим. Един с един не мисли еднакво. Не може, когато живееш на кръстопът, да няма напрежение. Това идва в повече дори за извънземните.

- От години слушаме за Царичина дупка, че била база на извънземни, вход към друго измерение. Напълно ли отричате това?
- Царичина дупка е една голяма глупост. Никога не е представлявала интерес за извънземните. Само е дала повод на военните да вдигат врява и да всяват паника. Да дърпат дявола за опашката. Защото на всички им е ясно колко ще ни опазят военните, ако, не дай Боже, извънземните решат да ни нападнат...

- Кои са местата на Земята, които са представлявали или още представляват интерес за извънземните?
- На първо място Стоунхендж! Това място е изоставена площадка за кацане на космически кораби с формата на чиния. Те са кацали първо на камъните, които са наредени в кръг. Затова там електромагнитната енергия е толкова силна, трева не расте. В Индия също има такава летателна площадка, само че квадратна.

- Стоунхендж е изоставена ракетна площадка. Защо са я изоставили?
- Извънземните разполагат с такава технология, че могат да ни унижощат на мига. Но не искат да го правят. Виждат, че сами имаме желание да се унищожим. Затова не искат да имат нищо общо с нас. Летят, наблюдават ни, но явно непостоянната човешка природа им е добре позната и стоят далеч. Страхуват се от нас и нашата психика.

- Може би смятат, че хората ще се страхуват от среща с тях? Вие лично щяхте ли да се уплашите, ако в онази вечер чинията беше кацнала пред блока ви и от нея излезе извънземен?
- Не, изобщо! Дори бих се зарадвал. Щях да ги поканя да пием по едно кафе. Или по една ракия, както смятаха, че правя онези от метеорологичната служба. Имам си една теория относно тези неидентифицирани летящи обекти, които се срещат над Земята. Те всъщност са със земен произход, защото очевидно ни познават добре.

- Смятате, че някое земно правителство е успяло да построи такива космически кораби?
- Не, въпреки че има правителство, което съм убеден, че е опитвало. Чувал съм за договор между извънземните и САЩ. Договорът бил извънземните да дадат на американските военни технологията си, а американците да им разрешат да правят научни опити със земни жители. Затова сега четем за хора, които твърдят, че са отвлечени на космически кораби и с тях са правени експерименти. Но произведени на земята кораби няма. Защото американците получили технологията наготово, но хал хабер си нямали как да я използват. До ден днешен не могат да се оправят с нея. Само с технологията "Стелт" (военните изтребители и бомбардировачи стават невидими за радарите – бел. авт.) малко са напреднали.

- Има изследвания, че Третият райх пръв започва да строи летящи чинии. Дали пък Хитлер не е влязъл във връзка с извънземните?
- Не им е трябвал на извънземните такъв луд като Хитлер! Абсурд! И за Наполеон се говори, че бил влязъл във връзка с тях, но това не е било негова работа. Както казах, извънземните се държат така, сякаш ни познават много добре, и това не е случайно. В тези космически кораби, които летят в земното небе, има атлантиди!

- Атлантида е потънала преди толкова много време? Би трябвало атлантидите отдавна да са мъртви, на дъното на океана.
- Атлантида е била много напреднала, дори не можем да си представим колко. Има основание да се смята, че когато континентът потънал, антлантидите преминали през друго измерение. Сега те или техните наследници ни наблюдават. И определено не им харесва това, което виждат.

- Като творец променили ви срещата с НЛО-то преди години?
- Като че ли засили повече способността ми да прониквам в психиката и мисленето на хората. Иначе не съм почнал да рисувам космически кораби. Не се озъртам дали около мен има извънземни. Но то погледнете политиците ни - до един са толкова чалнати, че извънземните сред тях няма да се забелязват!

Автор: Бисерка БОРИСОВА
Източник: bgdnes.bg
Публикувай отговор