Въздушният бой на перуанските военновъздушни сили с НЛО

west003
Мнения: 2522
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:30 pm

Въздушният бой на перуанските военновъздушни сили с НЛО

Мнение от west003 »

Пилот на изтребител Су-22 на перуанските ВВС преживява истински "Ден на независимостта" в реалния живот, когато изстрелва 64 броя 30-милиметрови снаряда по НЛО, за да го "унищожи" но те не оказват никакво въздействие върху неизвестния обект.

Преди 40 години пилотът Оскар Санта Мария Уерта се опитва да свали загадъчен НЛО, което все още е единственият документиран случай на военен самолет, стрелящ по НЛО.

Изображение

Било сутринта на 11 април 1980 г. и лейтенантът от военновъздушните сили на Перу се подготвял за ежедневно учение с приблизително 1800 военнослужещи и цивилни във военновъздушната база Ла Хойя, на 1000 км южно от Перуанска столица.

Лейтенант Уерта получава заповед да излети със своя руски изтребител "Сухой-22", за да прихване странен сребрист обект.

Обектът се е намирал на разстояние пет километра, висял във въздуха на височина около 600 метра от земята и не отговарял на никакви съобщения.

Този "балон" се намирал в забранено въздушно пространство без разрешение, което представлявало "сериозно предизвикателство за националния суверенитет", пише вече пенсионираният полковник в книгата си "НЛО: Генерали, пилоти и държавни служители свидетелстват".

Полковник Уерта е един от многото изследователи, бивши офицери и други, които свидетелстваха на голямо събитие за пресата в Националния пресклуб във Вашингтон през 2013 г., което имаше за цел да накара правителството на САЩ да отвори своите досиета с НЛО.

След излитането си полковник Хуерта се издига на 2500 метра и се насочва към НЛО: "Достигнах необходимото разстояние и изстрелях залп от 64 30-мм снаряда, което създаде конусовидна "огнена стена", която обикновено унищожава всичко по пътя си" - пише той.

"Само един от тези снаряди щеше да унищожи кола, но те не повлияха на обекта. Мислех си, че тогава обектът ще избухне и от него ще започне да тече газ. Но нищо не се случи. Изглеждаше ми така, сякаш снарядите са погълнати от обекта и той не получи никакви повреди".

След това обектът се устремява в небето, отдалечавайки се от базата, принуждавайки полковник Хуерта да включи форсажа на самолета и да го преследва. Когато стигат до град Камана, на 84 км от базата, обектът внезапно спира, принуждавайки го да се отклони встрани.

Завивайки надясно и нагоре, полковник Уерта се опитва да заеме позиция за нови изстрели.

"Започнах да се приближавам до него, докато не попадна в полезрението ми", пише той. "Фиксирах целта и бях готов за стрелба. Но точно в този момент обектът се вдигна бързо, избягвайки атаката. Останах под него, той осуети атаката".

Той се опитва да повтори същата маневра още два пъти и всеки път обектът се отдалечавал от него, излитайки няколко секунди преди да успее да стреля.

По това време обектът е бил на височина 14 000 метра над земята. Полковник Хуерта решава да атакува обекта отгоре, за да не може да напусне областта на поражение, но обектът се издига на височина 19 200 метра, което значително надвишава характеристиките на неговия самолет.

Привършвайки горивото той разбрал, че не може да продължи атаката, и решил да долети по-близо до обекта, за да го види по-добре. Едва когато се оказал съвсем близо до него, той разбрал какво е това.

"Бях изумен, когато видях, че балонът съвсем не е балон. Това беше обект с диаметър около 10 метра с лъскав купол в кремав цвят, който приличаше на крушка, разрязана наполовина", пише той.

Изображение

"В долната част имаше по-широка сребърна кръгла основа, която приличаше на някакъв метал. Липсваха всички типични компоненти на самолета. Нямаше криле, реактивни двигатели, изпускателни тръби, прозорци, антени и т.н. Нямаше видима двигателна система".

"В този момент разбрах, че това не е шпионско устройство, а НЛО, нещо напълно непознато. Почти изчерпах горивото, така че не можех нито да атакувам, нито да маневрирам със самолета си, нито да извършвам високоскоростна маневра. Изведнъж ме обхвана страх. Мислех си, че това краят ми".

Полковник Уерта успява да стигне до летището.

След кацането обектът остава на мястото, където го е оставил още два часа, като е бил видим за всички в базата.

Полковник Хуерта твърди, че обектът е забелязан от всички в базата, много от които е трябвало да докладват. Документ на Министерството на отбраната на САЩ от юни 1980 г., озаглавен "НЛО, забелязан в Перу", описва инцидента, но в него се посочва само, че обектът е с неизвестен произход.

Подобен инцидент се случва през 1976 г., когато генералът от иранските военновъздушни сили Первез Джафари се опитва да открие огън по НЛО, но установил, че оборудването му не работи. Както се оказва по-късно, оръжията били в ред, но НЛО успял да ги изключи.

"Оборудването ми беше механично и може би поради тази причина не можеше да бъде изключено, така че вместо това обектът трябваше да отскочи в последния момент", пише полковник Уерта.

"Аз съм в уникална позиция, поне за момента и доколкото знам, като единственият военен пилот в света, който действително стреля с оръжие по НЛО. Все още настръхвам при мисълта за това".

Източник: earth-chronicles

Копирано от: nepoznato.energetika-bg.com
Публикувай отговор