Млад мъж откри интересна връзка за могилите край Пловдив

west003
Мнения: 2521
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 1:30 pm

Млад мъж откри интересна връзка за могилите край Пловдив

Мнение от west003 »

Интересна връзка между могилите край Пловдив откри Минко Терзийски от село Труд. Младият мъж е забелязал, че тези възвишения са точки (координатни) с точно определена географска позиция и формират прави линии.

Изображение

Разглеждайки Google Earth, той открива десетки линии, които тръгват от точка в Пловдив, западно от Централна поща, и стигат до различни мегалитни комплекси. Точността и прецизността на разположението на всяка могила е уникално и според него не е случайно. Някои от линиите пресичат по 3-4 вече открити могили или комплекси. Минко предполага, че има още десетки, а може и стотици подобни линии, които също да започват или да пресичат Пловдив, съдейки по броя могили, разположени в околностите. Също твърде вероятно е все още да има неразкрити комплекси, които да стоят под някоя от възможните прави.

„Не съм археолог. Занимавам се с програмиране, любопитен съм, в същото време обичам природата и съм обиколили повечето известни комплекси. Карам и трактор и ежедневно съм минавал покрай могили. И винаги съм се чудил защо са там и има ли нещо общо между тях. Дали са естествени, кога са направени”, сподели пред TrafficNews Минко.

Разглеждайки Google Earth, той открива връзката между тях. Смята, че те не са Тракийски гробници, а основното предназначение на тези комплекси е далеч по-далновидно. Създава и сайт, където е качил карта с линиите.

Изображение

„Кой е създал тези обекти, как ги е създал, защо е направил тази връзка? Независимо дали са на 50, 100 или на 5 000 години, е странно и интересно. Ако част от тях са естествени образувания, става още по-любопитно – как попадат точно на тези линии. Ако са направени от хората, това означава, че са изградени по линията на тези съществуващи възвишения. Във всяка една хипотеза се появяват нови и нови въпроси”, разказва Минко.


Разположение на комплексите около централна поща в Пловдив:
Изображение

Той е забелязал, че някои линии стигат до интересни обекти извън пределите на страната ни. Например продължението на Пловдив - Перперикон стига точно до Балбек в Ливан, а продължението на Пловдив - Поморие - до Сочи. И това няма как да е случайно.

Минко смята, че трябва да се обърне по-голямо внимание от археолозите и това е причината да разгласи своите наблюдения. „Любопитно е, че тези обекти са строени по различно време, но имат връзка помежду си. И археолозите трябва да обяснят тази връзка”, казва младият мъж...

Източник: trafficnews.bg
Публикувай отговор