Интересни обекти над Перник 23-24.08.2013

Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Интересни обекти над Перник 23-24.08.2013

Мнение от nestorbg55 »

Вчера след дъжда и онзи ден на залез отново се заснеха странни обекти над Перник - sky fish ли са какво ли са знам ли!?! За съжаление снимах със старото си апаратче Кодак което няма много възможности (3х зуум, и малка свтетлосила, без ръчни настройки), пък и видеото му за нищо не става. Просто Канона го взе дъщерята - отиде на екскурзия с приятелки.

На тази отдолу която снимах снощи заради дъгата след дълго-очаквания дъждец, освен напълно непонятните за мен бели артефакти в долната лява част на снимката при увеличение (особено ако я дръпнете и разгледате локално) може да се видят и светещи обекти в горната част на дъгата и снимката (не са изгорели пиксели 8-) :

За по голям размер кликни върху снимката
Изображение


На тази която щракнах веднага след горната по същия повод дъгата пък има 3 черни обекта над дъгата ще кажете птици - да ама не са - при увеличение въобще не приличат на птици пък въобще не хвъркаха като птици както се появиха за мигове така изчезнаха, имам и следваща снимка след 10 сек на която вече нищо няма.

За по голям размер кликни върху снимката
Изображение


На тази пък хванах светещия обект в долния ляв ъгъл на снимката - старото ми Кодаче (апаратчето) е с малък дисплей с лоша резолюция така че такива малки обекти с него снимам почти на сляпо - насочвам и ако се хване, че през дисплея от такива дребни обекти нищо не се вижда а визьор няма просто насочвам и щракам.

За по голям размер кликни върху снимката
Изображение


Тук обекта вече се е придвижил.

За по голям размер кликни върху снимката
Изображение


И за финал залеза заради който правих снимките онзи ден (Распутин бил казал че на 23.08.2013 залеза щял да е последен та реших да си го снимам :) , тук вече си има заснета истинска птица ;)

За по голям размер кликни върху снимката
Изображение


Имам и още снимки от тези два дни но подбрах най-интересните и качествените- извадя ли апаратче щракам поне 30 пъти все пак дигитална техника ;) Качил съм оригиналите .
stiver
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 7:27 pm
Местоположение: София, България

Re: Интересни обекти над Перник 23-24.08.2013

Мнение от stiver »

Интересни снимки качваш. И хубави. Светлината на фона на синьото небе е стояла на място за около 2 мин. правилно ли разбирам? Виждаше ли я с просто око?
А за Распутин не знаех :D Ех, пак прескочихме трапа!
"Keep an open mind but not so open that your brain falls out." Carl Sagan
Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Re: Интересни обекти над Перник 23-24.08.2013

Мнение от nestorbg55 »

Да stiver, с просто око си я виждах, но през екранчето не я виждам просто дисплейчето на старото ми апаратче Kodak C813 е с лоша резолюция и е мъничко така че като насочвам обектива към обекта и той е толкова дребен не знам дали съм го уцелил та насочвам и щракам пък ако уцеля, уцеля. Тук съм опитал да се ориентирам по кабела който се спуска от покрива на блока който се вижда през дисплея така че дебнех да се приближи към него и щрак.. :-)
Днес дъщерята се върна от екскурзията и донесе Канончето SX130i, то е по добро на видео и оптичен зуум та веднага успях да хвана от тези хвъркащите ДРОНОВЕ които се появяваха преди трусовете - ако и тези два дни има ще е много странно :!: Ще кача видеото утре и няколко скреен шота с голям зуум на обекта от видеото - ама много, много странен резултат - вижда се - нещо като летяща светеща мрежа от полегнали кръстове на такова чудо в нета поне аз не съм попадал !?!
stiver
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 7:27 pm
Местоположение: София, България

Re: Интересни обекти над Перник 23-24.08.2013

Мнение от stiver »

Ще чакам видеото. Звучи съблазнително. Тези сфери, които се появяват при земетресения май имаха някакво научно име, но не си спомням вече.
И знам какво говориш за малкото екранче. И аз имам едно такова, но прави не лоши снимки и е леко, и затова понякога го предпочитам.
Светлинката ми е интересна обаче. Това са цели 2 мин. почти на едно място. Може ли да е мет. балон? Иначе по форма прилича точно на болид, но те са бързи.
"Keep an open mind but not so open that your brain falls out." Carl Sagan
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: Интересни обекти над Перник 23-24.08.2013

Мнение от trakiika222 »

Нестор,на последната с залеза,привижда ли ми се нещо върху облака,този над птичката или не,нещо..някакви неща ли има или ....Летят някакви неща над главите ни и сънувам кошмари от тях :?
Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Re: Интересни обекти над Перник 23-24.08.2013

Мнение от nestorbg55 »

trakiika222 написа:Нестор,на последната с залеза,привижда ли ми се нещо върху облака,този над птичката или не,нещо..някакви неща ли има или ....Летят някакви неща над главите ни и сънувам кошмари от тях :?
Честно да ти кажа нищо не виждам на снимката - то облаци - може да ги оприличиш на всичко стига да имаш богата фантазия :)
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: Интересни обекти над Перник 23-24.08.2013

Мнение от trakiika222 »

Може,обаче над светкавицата?
Публикувай отговор