Странна светлина по време на свткавиците в Перник 28.08.2013

Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Странна светлина по време на свткавиците в Перник 28.08.2013

Мнение от nestorbg55 »

Мислех да кача видеото което бях обещал но навън се разгърмя и разсвятка и реших да хвана някоя красива мълния и успях но докато дебнех сполучливия кадър хванах както в последно време се случва и нещо странно !?!
Първо ето мълнията която улових:
Кликни върху снимката за увеличаване
Изображение
Хълма в дясно е така нареченият парк Урса а зад него кв.Тева където тези дни писаха по вестниците че са забелязали някакво същество което наричат Теви :)

А това е снимката която хванах докато дебнех за най-красивата мълния (обекта приличащ на червена светеща птица по диагонал в ляво от центъра)
Кликни върху снимката за увеличаване
Изображение

Може би е някакъв вид кълбовидна мълния. За китайски фенер се държеше странно траекторията му беше отгоре надолу а при фенерите е обратно издигат се докато загаснат и после падат някъде невидими. Точно зад обекта е зоната за която казаха че е епицентъра на голямото земетресение миналата година -разломът при планината "Голо бърдо" зоната между местността наречена "кървавото" и кв.Бела вода.

Малко по-рано пък заснех залеза над този загадъчен парк Урса която нарекох "Целувката на демоните" ;)
Кликни върху снимката за увеличаване
Изображение
Последно промяна от nestorbg55 на Съб Авг 31, 2013 3:02 am, променено общо 1 път.
stiver
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 7:27 pm
Местоположение: София, България

Re: Странна светлина по време на свткавиците в Перник 28.08.

Мнение от stiver »

Много добре. А демоните "къртят" 8-)
"Keep an open mind but not so open that your brain falls out." Carl Sagan
Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Re: Странна светлина по време на свткавиците в Перник 28.08.

Мнение от nestorbg55 »

Ето обекта от горната снимка леко ръчно увеличен:
Изображение

И още две оригинални снимки снимани след горната една след друга но с по-голям оптичен зуум и по-бавна скорост:
Изображение. .Изображение

А за десерт как от същия Пернишки балкон залеза може да бъде извънземен 8-)
Изображение. .Изображение
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: Странна светлина по време на свткавиците в Перник 28.08.

Мнение от trakiika222 »

Изумително :shock: ! Какви са тези четири белезникави неща над светкавицата? А какво е Теви?
Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Re: Странна светлина по време на свткавиците в Перник 28.08.

Мнение от nestorbg55 »

trakiika222 написа:Изумително :shock: ! Какви са тези четири белезникави неща над светкавицата? А какво е Теви?
trakiika222 белезникавите неща въобще не ги бях забелязал :| сега като казваш се вгледах в тях - може би някакъв блик от самата мълния - знам ли. Тази другата светлинка ме развълнува повече, защото се появи между светаквиците, които дебнех да щракна и ми приличаше на някакъв вид кълбовидна мълния, това че е чертичка е по скоро траекторията на движение, защото все пак снимах на по-бавна експозиция и обекта имаше време да се придвижи, като в кадъра се хваща и траекторията на движение която е отгоре надолу. Изчезна на повърхността - може би се е докоснала до нещо и се е разредила ако е мълния - предположения всякакви 8-)
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: Странна светлина по време на свткавиците в Перник 28.08.

Мнение от trakiika222 »

Видях я и нея да,та,какво е Теви? :)Я да питам все пак,на 04.09. към 23ч нещо да видя ако си бил на балкона,или пък друг някой,от дясно на кулата посока Перник,имаше светлинно шоу,две светлини,бяла и светлосиня,на билото на Витоша рулираха,бях се качила на стол да видя по добре,бялата,както пулсираше изведнъж светна надясно и видях отсеци,за секунда но се видя че това е дълго настрани,и имаше дълги квадратни отсеци, по скоро светлината пробяга по нещо като корпус,и тогава чак го взех насериозно и се качих да гледам че има клони и пречат.А иначе двете светеха силно,да речем като фарове на самолет наблизо.Ех че ме е яд на тия дървета пред нас :shock: Един познат,като си говорехме за техники,го помолих да ми монтира камера на покрива,та сега ще купувам,да видим какво ще заснеме.
Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Re: Странна светлина по време на свткавиците в Перник 28.08.

Мнение от nestorbg55 »

trakiika222 А мислех че съм описал какво е Теви а се оказа че не съм. Та Теви е някаква градска (по-скоро кварталска легенда) 8-) Тази планинка в дясно е т.н. парк "Урса" и зад него се намира езерце наречено по името на парка "Урса" също така там се намира и жилищен квартал "Тева". Та жителите на този квартал забелязвали в последно време в това езерце което се намира близо над квартала, някакво странно същество което наричат по името на квартал "Тева" - Теви. Нещо като чудовището Неси в езерото Лох Нес - северна Шотландия :roll: Там след езерото се намира и градското сметище така че може и някое мутантче да се разхожда и да плаши посетителите - гледали сме "Досиетата Х" :D
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: Странна светлина по време на свткавиците в Перник 28.08.

Мнение от trakiika222 »

:D Като нищо.Бре,за пръв път чувам за това.Парк и сметище на едно място...тц тц тц..спирам че тази тема ми качва кръвното.За боклука.Може да намина през тоя парк да се поогледам :)
Аватар
nestorbg55
Мнения: 64
Регистриран на: Чет Юли 26, 2012 4:06 pm

Re: Странна светлина по време на свткавиците в Перник 28.08.

Мнение от nestorbg55 »

trakiika222 написа::D Като нищо.Бре,за пръв път чувам за това.Парк и сметище на едно място...тц тц тц..спирам че тази тема ми качва кръвното.За боклука.Може да намина през тоя парк да се поогледам :)
Бре, бре, ама си е самата истина - парк, езеро, жилищен квартал, сметище и открити рудници на едно място, даже преди няколко години когато София беше закъсала с боклука си се направиха опити там да се изхвърля Софийския (имало много място в изоставените открити рудници), та имаше граждански неподчинения и т.н и ужким удържаха фронта ама като знам че шефовете на Титан са Перничани нищо чудно и някое боклукче да се приютява до езерото в парка, и после нямало да има чудовища мутанти които плашат хората в квартала - като се досещам какво се е изхвърляло от закриваните предприятия и колко народ ходи там да "бере" метали :cry:
trakiika222
Мнения: 325
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 3:12 am

Re: Странна светлина по време на свткавиците в Перник 28.08.

Мнение от trakiika222 »

Като нищо може да плъзне нещо,ама дават ли някакво бегло описание на туй нещо или не?В смисъл в езерото ли е или навсякъде?
Публикувай отговор